"Niespodzianka" dla studentów. Sesja odwołana, bo... komornik zajął uczelnię

"Niespodzianka" dla studentów. Sesja odwołana, bo... komornik zajął uczelnię Źródło:

Okres sesji to najczęściej najgorsze tygodnie w całym roku dla studenckiej społeczności. Z nosem w książkach marzą o odwołaniu egzaminów, ale tym razem niekoniecznie będą zadowoleni. Mogą odłożyć podręczniki, bo... komornik zajął uczelnię. 

Niespodzianka spotkała studentów Europejskiej Szkoły Wyższej w Sopocie. O poranku do pokoi w akademikach zapukała ochrona i poinformowała, że mają pół godziny na spakowanie się. Zapewne część sądziła, że to efekt wybryków podczas studenckich imprez. Nie tym razem.

Studenci musieli przenieść się do pobliskiego hotelu. Dowiedzieli się, że odwołane zostają wszystkie zajęcia oraz sesja egzaminacyjna. Przyczyną całego zamieszania był fakt, że uczelnia została zajęta przez komornika.

- Dzisiaj rano dostaliśmy nakaz eksmisji z akademika, musieliśmy to zrobić w trybie natychmiastowym. Byliśmy w szoku, bo nie sądziliśmy, że to prawda, ale musieliśmy to zrobić, bo stracilibyśmy wszystkie swoje rzeczy - mówi jedna ze studentek portalowi trojmiasto.pl.

Studenci nie wiedzieli dlaczego komornik wszedł do budynku uczelni oraz akademika. Na szczęście znalazły się pieniądze na ulokowanie ich w hotelu do końca lutego. Co będzie potem? Scenariusze nie napawają optymizmem.

Zamieszanie może być powiązane z tym, iż trzy lata temu komornik również zajął pomieszczenia należące do uczelni. Wtedy był to efekt sporu między dawnym rektorem, a wykładowcą, który dzierżawił od niego budynek hotelu, sporu o dług oraz konieczności zabezpieczenia dóbr majątkowych dłużnika.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News