Niesiołowski: PO nie przestrzega demokracji

Niesiołowski: PO nie przestrzega demokracji Źródło:

Poseł Stefan Niesiołowski postanowił po latach rozstać się z Platformą Obywatelską i dołączyć do koła sformowanego przez Michała Kamińskiego (Europejscy Demokraci). Parlamentarzysta przekonuje, że po zmianach w partii nie chce już do niej należeć. 

Poseł uważa, że partia sama przestała przestrzegać zasad demokracji. Niesiołowski obwinia Grzegorza Schetynę i przekonuje, że ten zajmuje się walką z ludźmi których nie lubi, a nie z partią rządzącą.

– Długo się męczyłem i rozważałem tę decyzję, ale zdecydowałem, że w takiej partii nie chcę być.  Partia popełnia ciężkie błędy. Wśród nich formułowanie diagnozy, że największym problemem są wewnętrzne porachunki i wycinanie ludzi, których nie lubi pan przewodniczący, a nie walka z PiS-em. Delikatnie mówiąc, walcząc o demokrację Platforma Obywatelska nie przestrzega jej u siebie – powiedział Niesiołowski.

Poseł przekonuje, że rozmawiał o swojej decyzji z Grzegorzem Schetyną, aczkolwiek przewodniczący PO nie wykazał żadnych chęci zatrzymania go w formacji. Niesiołowski uważa, że Schetyna jest złym liderem i nie powinien być szefem PO.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :
Następny artykuł