Emocje podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu sięgnęły zenitu w związku z przedstawieniem wyników audytu rządów PO-PSL jaki przeprowadził obecny obóz władzy. Wydarzenia komentują niemal wszyscy najważniejsi politycy. Swoje trzy grosze do dyskusji postanowił dodać również Stefan Niesiołowski.

Na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu, rząd Prawa i Sprawiedliwości przedstawił wyniki audytu z ośmiu lat rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Obecny obóz władzy oskarża w nim swoich poprzedników o sprzeniewierzenie i zmarnotrawienie setek miliardów złotych oraz doprowadzenie Polski do ruiny.

Przemówienia szefów resortów w rządzie PiS, w których przedstawili wyniki audytów w ministerstwach wywołały ogromne emocje głównie wśród polityków poprzedniej ekipy rządzącej.

Najostrzejszy i najbardziej emocjonalny, ale też pełny sarkazmu, komentarz do dzisiejszych wydarzeń wygłosił Stefan Niesiołowski.

 – Rozumiem zdenerwowanie „prawdziwych patriotów” ale proszę wybaczyć. […] Bardzo proszę by ta debata była rzetelna i żeby się nie zamieniła w polityczną awanturę, chyba że o to chodzi? – powiedział Niesiołowski.

 – Ponadto, Wysoka Izbo! Pojawiają się takie głosy, że ta debata o tak zwanym audycie ma związek z sobotnią manifestacją w Warszawie. Absolutnie nie podzielam tych niegodnych insynuacji. Ta manifestacja sobotnia, na którą przyszła „garstka” ludzi „drugiego sortu”, o ubeckich powiązaniach i z agenturalnymi konotacjami. Ta manifestacja całkowicie się „nie udała”, jak było widać w Telewizji Publicznej na ulicy były „garstki” ludzi”, ulice były zupełnie „puste” – oświadczył sarkastycznie Niesiołowski.

 – Pojawiają się też takie opinie, że PiS po nieudolnych 5 miesiącach… nie podzielam tych opinii oczywiście – ironizował Niesiołowski – bo to było jedno pasmo sukcesów, Polska jest kwitnącą demokracją, a ludzie na ulicach wznoszą głównie prorządowe okrzyki i wychwalają wielkiego przywódcę – ciągnął dalej Niesiołowski.

 – Ja w ogóle uważam, że Pan Bóg stworzył świat tylko po to, żeby na nim pojawił się PiS, i żeby do kogo miał przemawiać Jarosław Kaczyński. A to, że w Biblii nic o Jarosławie Kaczyńskim nie ma to tylko dlatego, że Mojżesz – jak wiadomo – był uchodźcą – zakończył swoje przemówienie Niesiołowski.

https://www.youtube.com/watch?v=VFR3nkM4e2o

ZOBACZ TAKŻE – Kaczyński: Ilość rzeczy złych za rządów PO była gigantyczna

ZOBACZ TAKŻE – Kopacz: Audyt rządów PO-PSL to nieudolna próba zakłamania

ZOBACZ TAKŻE – Sejm: Kilkumetrowa lista roszczeń wobec rządów PO-PSL (video)

ZOBACZ TAKŻE – Schetyna: Audyt rządów PO to nerwowa reakcja PiSu na sobotni marsz

ZOBACZ TAKŻE – Gorąco w Sejmie. Premier Szydło: Przez rządy PO Polacy stracili 340 mld zł

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: youtube/wpolityce

...

Zobacz również