NIESAMOWITY zwrot. Cała władza w ręce Jakiego!

NIESAMOWITY zwrot. Cała władza w ręce Jakiego!

Wiceminister sprawiedliwości to jeden z największych "ulubieńców" opozycji. Młody zastępca Zbigniewa Ziobry konsekwentnie pnie się w górę po kolejnych szczeblach politycznej kariery. Widać, że Patryk Jaki lubi być ważny. Tego jednak nawet on się nie spodziewał. W jego ręce trafi bowiem cała władza. 

Wszystko dzięki nowelizacji ustawy o tzw. komisji reprywatyzacyjnej, której dumnie przewodniczy "szeryf" Jaki. Według projektu, który trafił pod obrady Sejmu, komisja ma mieć znacznie szersze kompetencje niż dotychczas. Wśród nich znajduje się nadanie możliwości prokuratorskich. Zastępca Ziobry już może otwierać szampana, bo wcześniej o takiej rozległej władzy mógł tylko pomarzyć. ZOBACZ TAKŻE: Ta zniewaga krwi wymaga. Jaki ZMIAŻDŻONY przez słynnego muzyka

Jaki zdecyduje nawet o transmisji

Jeśli zmiany wejdą w życie (a na to się zanosi), Jaki będzie mógł jako straszaka używać broni finansowej. Już teraz chętnie to robi, ale projekt noweli zakłada możliwość nakładania wyższych grzywien. Co istotniejsze jednak, wiceminister będzie mógł zarządzić wysłanie komornika do opornych ukaranych. Jakby tego było mało, Jaki będzie decydował o jawności posiedzeń tzw. komisji reprywatyzacyjnej. Jak zastępca Ziobry powie "basta", to o transmisji obrad komisji będziemy mogli co najwyżej pomarzyć.

Niesamowity zwrot

To jednak nie wszystko. Komisja Jakiego uzyska możliwość zbierania wrażliwych danych każdego z obywateli naszego kraju. Opozycja już teraz jest przerażona. Jej przedstawiciele obawiają się, że niedoświadczony jeszcze zastępca Ziobry zacznie zbierać haki na politycznych rywali. Szczególne powody do obaw mają politycy Platformy Obywatelskiej związani - choćby pośrednio - z Hanną Gronkiewicz-Waltz. ZOBACZ TAKŻE: Lepsze niż „Hekatumba!” To przejęzyczenie Jakiego przejdzie do historii Jaki natomiast triumfuje. To zdecydowanie niesamowity zwrot w jego karierze. Coraz częściej mówi się o tym, że wiceminister niebawem stanie się kluczową postacią w Zjednoczonej Prawicy. Jest bardzo prawdopodobne, że zostanie kandydatem PiS w wyborach na prezydenta Warszawy. Jeśli je wygra, następnym przystankiem w jego politycznej karierze może być Pałac Prezydencki.
 źródło: Natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News