Dzisiaj 13 grudnia w 36. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, byłemu prezydentowi, Lechowi Wałęsie zebrało się na wspomnienia. Rozrywający wpis Wałęsy zdobył ogromną popularność i został udostępniony kilkaset razy. Do jego wypowiedzi odnieśli się również inni znani politycy.

W okresie stanu wojennego liczba zatrzymanych i osadzonych osób wynosiła aż 10 tys. Wśród zatrzymanych znaleźli się także członkowie Solidarności i ich przywódca Lech Wałęsa. Były prezydent odrzucił propozycje współpracy, którą otrzymał od komunistycznych władz i został internowany.

ZOBACZ TAKŻE: Wyciekło nagranie z internowania Wałęsy. Internauci przecierają oczy ze zdumienia (video)

Niesamowity wpis Wałęsy

Dzisiaj Lech Wałęsa podzielił się przemyśleniami przez wpis na swoim koncie na Twitterze. Nie zabrakło też mocnych słów w kierunku rządzącej partii i prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

– Gdy patrzę na te kartkę z kalendarza, to myślę o przelanej krwi Polaków oraz tysiącach wtedy aresztowanych. Można się teraz zastanawiać czy warto było, gdy patrzy się na rządzących dziś neobolszewików, którymi kieruje z tylnego fotela bez żadnej odpowiedzialności Pan Nikt – napisał Lech Wałęsa.

Błyskawiczna reakcja internautów

Reakcja internautów była błyskawiczna. Wielu użytkowników pogratulowało wpisu i wyraziło swój szacunek. Do postu byłego prezydenta odniósł się także europoseł Adam Szejnfeld.

– Warto było Panie Prezydencie! Jeszcze będzie przepięknie! Pozdrawiam :-) – napisał Szejnfeld i udostępnił jego wpis.

– WARTO BYŁO! Polacy to nie tylko oportunistyczne, kłamliwe pisowskie szuje i konformistyczny ciemny ludek. Ogromna część społeczeństwa rozumie co to jest wolność i demokracja i jak wiele Panu zawdzięczamy. Pańskie poświęcenie nie pójdzie na marne- nie pozwolimy, PÓKI STARCZY SIŁ! – napisała pani Małgorzata.

Źródło: Twitter

ZOBACZ TAKŻE: Koszmar Lecha Wałęsy. Cały jego świat się właśnie zawalił

Na co Polacy wydają pieniądze z 500 plus? Fakty zaskakują! [ZDJĘCIA]


Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat

...

Zobacz również