Łzy same płyną do oczu. Niesamowity gest artystów dla Zbigniewa Wodeckiego

Łzy same płyną do oczu. Niesamowity gest artystów dla Zbigniewa Wodeckiego

Przed pięcioma dniami obchodziliśmy pierwszą rocznicę śmierci wielkiego artysty o pięknym, charakterystycznym głosie. Zbigniew Wodecki odszedł od nas niespodziewanie, pozostawiając po sobie wiele niedokończonych projektów. Polscy artyści postanowili go uhonorować w najpiękniejszy ze sposobów.

Śmierć Zbigniewa Wodeckiego była ogromnym szokiem dla całej polskiej sceny muzycznej i fanów muzyka, a przede wszystkim jego rodziny. Artysta odszedł od nas 22 maja 2017 roku, a powodem zgonu był udar mózgu. Wielbiony i wysoce utytułowany artysta przez lata brylował w kraju i za granicą, zachwycając swoim głosem całe pokolenia. Wykonujący profesjonalnie muzykę od 1968 roku multiinstrumentalista odszedł w najmniej spodziewanym momencie, a jego niedokończone projekty do niedawna leżały odłogiem. Pragnący złożyć hołd wokaliście przyjaciele i koledzy po fachu, postanowili zrobić to w najpiękniejszy ze sposobów. Pamięć o Wodeckim została zamieszczona tam, gdzie jego twórczość, na płytach.

Zbigniew Wodecki znów nam zaśpiewa

Rok po śmierci wielkiego artysty, grupa muzyków, jego rodzina i przyjaciele postanowili wydać album zawierający nigdy wcześniej nieupubliczniane piosenki i projekty, nad którymi pracował do samego końca. Płyta nosi nazwę "Dobrze, że jesteś". Promujący wydawnictwo utwór nosi tytuł "Chwytaj dzień" skomponowany przez Jacka Cygana, a zaśpiewany przez Wodeckiego w duecie z Kayah. Do tego utworu powstał również teledysk. - Stworzyliśmy do singla piękny teledysk, w którym moja postać jest tłem do wzruszających ujęć z życia Zbigniewa, to uroczy i bardzo wzruszający obrazek. To piękna kompozycja Zbyszka, jak na Wodeckiego przystało, wielce melodyjna i jakaś niedzisiejsza, bajkowa… Mam nadzieję, że wszystkim słuchaczom udzieli się ta niesamowita atmosfera, która towarzyszyła nam przy pracy nad tą piosenką i refleksja, że nic nie jest dane nam na zawsze, dlatego warto żyć chwilą. Klarujmy zatem wina swe! I chwytajmy dzień - powiedziała artystka. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tej wpadki Ania Wyszkoni nie zapomni. Spodenki były za luźne
  2. PiS jej tego nie wybaczy. Mocne słowa Kayah podczas koncertu
  3. Siostra Dody powraca! Wspiera ją polski projektant
źródło: salon24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News