Jarosław Kaczyński jest politykiem, którego postać wywołuje ogromne kontrowersje nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami. Do jego postawy postanowiły się więc w ostatnim czasie odnieść także amerykańskie media, które zaskoczyły świat swymi odważnymi stwierdzeniami.

„New York Times” oraz „Washington Post” postanowiły opisać uroczystość, która miała miejsce w poniedziałek w warszawskim ZOO. W czasie jej trwania odznaczeniami im. Antoniny i Jana Żabińskich zostały uhonorowane siostry franciszkanki z Klasztoru Maryi, Natalia Jakoniuk z rodziną oraz pośmiertnie rodzina Jana Kawczyńskiego.

Przy okazji tej podniosłej uroczystości głos zajął także Jarosław Kaczyński, którego amerykańskie media nazwały bezpośrednio „najbardziej wpływowym polskim politykiem”. To odważne stwierdzenie zadziwiło bardzo wielu mieszkańców naszego kraju. Dziennikarze dodali także otwarcie, że w swym przemówieniu prezes PiS „potępił antysemityzm jako bardzo groźne zjawisko, wyrażane poprzez wrogość wobec państwa Izrael”.

– Jarosław Kaczyński, który rzadko wypowiada się na temat stosunków międzynarodowych, ocenił w czasie uroczystości przyznawania odznaczeń Polakom ratujących Żydów w czasie II wojny światowej, że Izrael zawdzięcza swoje istnienie sile ducha i sile umysłu, a także determinacji i odwadze jego obywateli – napisali w swych komentarzach do przebiegu uroczystości amerykańscy publicyści. Wspomnieli także o fakcie, iż Kaczyński uznał bezpośrednio Izrael za „państwo na swój sposób wielkie”.

...

Zobacz również

Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków