Czteroletni chłopiec, który brał udział w makabrycznym wypadku przeżył, mimo że doznał wewnętrznego „ścięcia głowy”. To niesamowite szczęście i ogromna zasługa lekarzy, ponieważ zazwyczaj jest to w 100% śmiertelny uraz. 

Na jednej z dróg w Nevadzie w USA doszło do bardzo dramatycznego w skutkach wypadku samochodowego. Jednym z najciężej rannych był czteroletni chłopiec, który doznał szeregu obrażeń tj. złamane ramię, połamane żebra i stłuczone płuca.

To jednak nic z najbardziej groźnym urazem jakiego doznał, czyli wewnętrzne ścięcie głowy. Czaszka chłopca w wyniku bardzo silnego uderzenia oderwała się od kręgosłupa i była połączona z ciałem jedynie tkanką mięśniową i skórą.

Tylko dzięki niespotykanie ogromnemu szczęściu i szybkiej interwencji służb ratowniczych oraz świadków wypadku chłopcu udało się przeżyć. Jak zaznaczają lekarze, największą zasługę w uratowaniu życia chłopca ma policjant, który był od razu na miejscu i trzymał głowę chłopca nieruchomo aż do przyjazdu pogotowia. Chłopiec ma teraz założoną specjalną obręcz, która pozwoli mu powrócić do zdrowia.

Jak przekonują lekarze, w większości takich przypadków tj. 70%, śmierć jest natychmiastowa, a reszta osób z takim urazem umiera niedługo po przybyciu do szpitala.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh, źródło: rmf24

...

Zobacz również