Niesamowite! Stoch odda swoje pieniądze tym, którzy najbardziej go dopingowali

Niesamowite! Stoch odda swoje pieniądze tym, którzy najbardziej go dopingowali Źródło: fot. youtube.com/Sport.pl

Wielki mistrz w swoim fachu Kamil Stoch po raz kolejny udowodnił nam, dlaczego cieszy się tak ogromną sympatią Polaków. Skoczek narciarski odda swoje pieniądze tym, którzy dopingowali go najbardziej i byli przy nim w najcięższych chwilach. Decyzja sportowca jest doprawdy niesamowita.

Kamil Stoch od kilku sezonów nie zwalnia tempa. Następca Adama Małysza zastępuje go w najgodniejszy sposób, dokonując rzeczy, które nawet Orłowi z Wisły się nie udały. Skoczek z Zębu przywiózł do kraju aż trzy złote medale olimpijskie. Adamowi Małyszowi niestety nie udała się ta sztuka, gdyż uradował nas "jedynie" medalami srebrnymi i brązowym. Każda zima jest pełna pozytywnych emocji i właśnie dlatego Stoch i jego reprezentacyjni kompani, Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Piotr Żyła cieszą się tak ogromną popularnością i szacunkiem. Teraz najważniejszy z naszych skoczków dał kolejny nam kolejny powód do dumy.

Kamil Stoch odda swoje pieniądze!

Dziś w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyła się gala nagrodzenia medalistów olimpijskich. Udział wzięli w niej jedynie skoczkowie narciarscy. Za brązowe medale zdobyte drużynowo po 37,5 tys. złotych otrzymali wszyscy uczestnicy zawodów w Pjongczang. Kamil Stoch za swoje złoto z dużej skoczni otrzymał dodatkowo aż 120 tys. To, co mistrz zrobi ze swoimi pieniędzmi, wzrusza. Sportowiec nie zatrzyma środków dla siebie, lecz wesprze nimi osoby po części odpowiedzialne za jego sukces. - Moim obowiązkiem jako zawodnika jest powiedzieć kilka słów o tych, których z nami tu nie ma. Cały sztab szkoleniowy to osoby, którym wiele zawdzięczam. Oni spędzają z nami wiele czasu, dzielą radości i porażki. Z całego serca im za to dziękuję. Chciałbym podzielić się z nimi tą nagrodą... albo w całości pójdzie dla nich - powiedział zwycięzca tegorocznego Pucharu Świata.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. Skandal z TVN wychodzi na jaw! Chodzi o Ogórek, fani wściekli
  2. Koszmar córki Marty Kaczyńskiej. Płacze, nie może pogodzić się ze śmiercią
  3. Fani załamani. Maciej Orłoś odszedł
źródło: sport.tvp.pl Następny artykuł