Klasyk malarstwa Pablo Picasso zmarł w 1971 roku. Od początku XX wieku tworzył obrazy, które wystawiane są w galeriach i muzeach i podziwiane do dziś. Jeden z nich skrywał przez ponad sto lat tajemnicę, którą odkryto dopiero teraz.

Namalowany w 1902 roku obraz „Klęczący żebrak” pochodzi z okresu błękitnego malarza. Picasso używał wówczas głównie ciemnego błękitu, tworząc dzieła ukazujące biednych.

ZOBACZ TAKŻE: MEGA Kompromitacja dziennikarza TVN. Myślał, że to obraz, a to…

Naukowcy z USA i Kanady postanowili skorzystać z nowoczesnej technologii i zbadali obraz za pomocą promieni rentgenowskich, dokonując przełomowego odkrycia. „Klęczący żebrak” to tak naprawdę dwa obrazy na jednym płótnie.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński pęknie ze złości! Wystawią sztukę z nim w roli głównej

Tajemnica Picasso

Efekty badania były dla północnoamerykańskich naukowców zaskakujące. Zdjęcia wykazały, że pod dziełem Hiszpana znajduje się pejzaż innego artysty.

ZOBACZ TAKŻE: Wielka klęska narodowców. Z porażki ich teatru śmieje się pól internetu (video)

Badania wykazały również, że wygląd żebraka z płótna zmieniał się w czasie. Dynamiczne zmiany konceptu finalnego wyglądu obrazów były charakterystyczną cechą twórcy.

ZOBACZ TAKŻE: Wielkie zaskoczenie. Oto lista artystów których Kurski przekonał do występu w Opolu

Picasso nie miał problemów ze zmienianiem założeń obrazu w trakcie jego malowania – mówił Marc Walton z Northwestern University’s McCormick School of Engineerin.

źródło: onet.pl

Jak chcesz komentować artykuły na PIKIO.PL?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Tak żyje bajecznie bogaty książę Brunei [ZDJĘCIA]

Ten człowiek NICZEGO SIĘ NIE BOI! [ZDJĘCIA]