Na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie kończą się obchody 88. miesięcznicy smoleńskiej. Przed chwilą z podwyższenia zszedł Jarosław Kaczyński. Jak co tydzień prezes PiS wygłosił przemówienie. Wśród wielu słów padła też zaskakująca deklaracja.

Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę na kontrdemonstrantów. Przypomniał, że PiS nie jest przeciwny demonstracjom i nie ogranicza wolności zgromadzeń. „To nie my chcemy dzielić Polaków” stwierdził Kaczyński.

W swoim przemówieniu nawiązał do zmian, które rządząca partia przeprowadza w Polsce. Stwierdził, że zmiany idą powoli, bo są utrudniane przez wiele środowisk. Jednak nie to było najważniejsze w jego przemówieniu.

Jarosław Kaczyński ogłosił, że miesięcznice skończ się w ósmą rocznicę tragedii.

– Słyszymy coraz to nowe komunikaty i na pewno w tym momencie, w którym staną pomniki, i wierzę, że to będzie w ósmą rocznicę tragedii, usłyszymy też tą ostateczną odpowiedź, niezależnie od tego, jaka ona będzie, ale usłyszymy ją. I wtedy będziemy mogli powiedzieć – tak to się składa, po 96 marszach, a ofiar było przecież 96, będziemy mogli powiedzieć – kończymy, bo zwyciężyliśmy.

...

Zobacz również