Niesamowite odkrycie na terenie Chin! Nikt się nie spodziewał, że coś takiego w ogóle istniało. Skamielina, znaleziona przez naukowców ma ponad 500 mln lat i już zyskała miano „mitycznej bestii”. 

O odkryciu poinformował brytyjski „Telegraph”. Jak wynika ze wstępnych badań chińskich naukowców, tajemnicze małe stworzenie żyło w oceanach. Badacze z Chin określili je „mityczną bestią”. Nie chodzi tu w ogóle o rozmiary, a wygląd, jaki ma owo stworzenie. Paleontolodzy są zdania, że przypomina ono kolczastego robaka. Kolce zaś do złudzenia wyglądają jak… wykałaczki.

ZOBACZ TAKŻE: Zdumiewające okrycie naukowców. Oto przybysz spoza…

Organizm wymarły pół miliarda lat temu chroniła osłona, bardzo przypominająca… hełm pruski. Charakterystyczny jest bowiem szpikulec na zakończeniu osłony. „Telegraph” informuje, że w południowo-zachodniej części Chin są tylko dwie tego typu znaleziska. Gatunek nazwano Orthrozanclus elongate. Zdaniem naukowców „bestia” miała 1,5 cm długości i 3 mm szerokości. Kolce na jej ciele, którymi najeżone było jego ciało, miały natomiast 6 mm.

Odkryte w Chinach skamieliny zostały przywiezione do uniwersytetu w Durham. Znajduje się on w północno-wschodniej Anglii. Teraz dalsze badania zostaną prowadzone przez międzynarodowy zespół badaczy. Najważniejszymi z nich będą naukowcy z Wielkiej Brytanii oraz Chin.

ZOBACZ TAKŻE: Niesamowite odkrycie na Marsie. Naukowców zamurowało

Chińczycy są świadkami wielu przełomowych odkryć naukowych

To już kolejne przełomowe odkrycia z terenów Państwa Środka. Niedawno media z całego świata informowały o odkryciu ponad 200 skamieniałych jaj pterozaurów. Były to pierwsze latające kręgowce na naszej planecie.

Za znalezieniem tak dużej ilości jaj stoi dwóch znanych paleontologów: dr Xiaolin Wang z Instytutu Paleontologii i Paleoantropologii w Pekinie, a także dr Alexander Kellner z Narodowego Muzeum Brazylii, znajdującego się w Rio de Janeiro.

ZOBACZ TAKŻE: Ta „planeta potwór” jest za duża, by istnieć. Ale właśnie ją okryto i …

Hipotezy, jakie wysnuli naukowcy, mogą zmienić spojrzenie na pterozaury. Według nich duża liczba jaj nie mogła być wysiedziana przez jednego osobnika. To z kolei sugeruje, że pterozaury wysiadywały jaj wspólnie większą grupą. Celem takiego działania była obrona przed drapieżnikami.

Natomiast inny badacz, dr Charles Deeming z amerykańskiego uniwersytetu w Lincoln był zdumiony tym, ile jaj udało się znaleźć w jednym miejscu. Ostrzega on jednak przez wyciąganiem pochopnych wniosków w sprawie rozwoju pterozaurów.

Źródło: wprost.pl

Te zdjęcia Czerwonej Planety zrobią na tobie WRAŻENIE!


10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością

...

Zobacz również