Niesamowite odkrycie polskiej lekarki. Za ten specyfik podziękują jej miliony imprezowiczów

Niesamowite odkrycie polskiej lekarki. Za ten specyfik podziękują jej miliony imprezowiczów Źródło: fot. pixabay

Każdy, kto choć raz przeżył kaca, podziękuje serdecznie polskiej lekarce, Katarzynie Koziak, za jej nowe fantastyczne odkrycie. Profesor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego stworzyła bowiem pierwszy skuteczny lek na zatrucie alkoholowe. Jak wiadomo, do tej pory powstało już wiele domowych specyfików i suplementów diety. Naukowcy twierdzą jednak, że ten będzie naprawdę przełomowy.

- Jak leczyć kaca? Nie wiadomo. Wszystkie przepisy domowe czy leki z apteki właściwie nie działają – powiedział w rozmowie z Gazeta.pl prof. dr hab. Jan Krzysztof Ludwicki z Polskiego Towarzystwa Toksykologicznego. Według niego jedynym pomocnym wyborem okazać się może spacer na świeżym powietrzu lub po prostu abstynencja. Teraz do tej listy powinien dodać jednak przełomowe dla dużej części ludzkości odkrycie prof. Koziak.

Lekarka miała znaleźć cudowną recepturę przez przypadek. Specyfik znajduje się jeszcze w fazie testów, więc jego zawartość i sposób tworzenia są ściśle tajne. Naukowcy jednak mówią otwarcie, że będzie to jedyny prawdziwy lek na kaca zwiększający aktywność enzymów odpowiedzialnych za degradację etanolu.

Nie wiadomo jeszcze, ile będzie kosztował specyfik. Według brytyjskiej spółki zajmującej się komercjalizacją planowane jest produkowanie go w formie... oranżady. Ma on być w przyszłości ogólnie dostępny w sklepach i aptekach.

 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News