Wiedza o Czerwonej Planecie nieustannie się powiększa. Najbliższy kuzyn Ziemi – Mars, od lat intryguje i wywołuje pytania, głównie o życie w Kosmosie. Teraz naukowcy dokonali odkrycia, po którym oszaleli z radości. To prawdziwy przełom! 

Nie od dziś naukowcy uważają, że na Marsie znajdowały się prawdziwe oceany wody, które pokrywały znaczną część jego powierzchni.

Życiodajny płyn jednak – jak przekonują badacze – nieoczekiwanie zniknął jednak z Marsa, a uczeni cały czas próbują odnaleźć jego ślady. Wydaje się, że właśnie znaleźli rozwiązanie tego problemu.

ZOBACZ TAKŻE: To nie żart! Owsiak będzie sądzony za wysłanie Pawłowicz w kosmos

Niesamowite odkrycie na Marsie

Po zbadaniu przez łazik Curiosity próbek marsjańskiego pyłu, naukowcy z Oxfordu wyszli z tezą, że marsjańską wodę wchłonęły miejscowe skały.

Mają one być aż o 25 proc. bardziej chłonne od ziemskich. Wynika to z ich składu chemicznego, mniejszego od ziemskiego rozmiaru planety oraz pola magnetycznego. Woda w dalszym ciągu znajdować się ma… pod powierzchnią Marsa!

ZOBACZ TAKŻE: W nocy zmienili akcyzę. Palacze mogą tylko płakać, bo ceny wystrzelą w kosmos

Odkrycie to stawia w nowym świetle wszystko co myśleliśmy o naszej bliźniaczej planecie. Naukowcy wprost oszaleli z radości, wszak oznacza to, że od przełomowego odkrycia – jakim może być życie na czerwonej planecie w przeszłości – dzielą nas już tylko miesiące.

źródło: o2.pl

Te zdjęcia Czerwonej Planety zrobią na tobie WRAŻENIE!

11 straszliwych chorób, w których istnienie nie uwierzysz

...

Zobacz również