To, co nad nami od zawsze fascynowało ludzkość. Badania kosmosu nieustannie się rozwijają, a wiedza na jego temat się poszerza. Niedawno dokonano niesamowitego odkrycia, dotyczącego tematu, który nurtuje chyba każdego z nas – życia pozaziemskiego.

Przestrzeń kosmiczna jest nieskończenie wielka i kryje wiele tajemnic, których rozwiązania niestety nie poznamy za naszego życia. W ich poznaniu przeszkadza nam stopień rozwoju technologi, na jakim się znajdujemy, ogromne odległości dzielące ciała niebieskie i galaktyki oraz chociażby możliwości finansowe.

Uczeni z Queen’s University w Belfaście dokonali jednak cennego odkrycia, nie opuszczając Błękitnej Planety. Jak wiadomo, z naszego miejsca we Wszechświecie możemy obserwować bardzo wiele planet, ale Irlandczycy z Ulsteru obliczyli z ilu planet widać nasz kosmiczny dom. Okazuje się, że widać go z dziewięciu planet, znajdujących się głęboko w przestrzeni kosmicznej. Niestety wszystko wskazuje na to, że na żadnej z nich nie rozwinęło się życie, a co dopiero inteligentne.

Gdyby jednak naukowcy mylili się, z tych lokalizacji kosmici mogliby nas obserwować. Pomimo usilnych starań rodzaju ludzkiego do tej pory nie udało się, nawiązać kontaktu z żadną pozaziemską cywilizacją. Wciąż wysyłamy natomiast sygnały, które świadczą o naszym istnieniu.

źródło: Onet 100

Czy UFO istnieje naprawdę? Wstrząsające relacje świadków [ZOBACZ!]

15 największych sekretów ujawnionych przez WikiLeaks

...

Zobacz również