baltyk-atlantis
fot. wikimedia.org/youtube.com
Wiadomości Pikio - 20 Listopada 2016

Niesamowite odkrycie archeologów. Znaleźli ślady cywilizacji na dnie Bałtyku (VIDEO)

Naukowcy ze szwedzkiego Uniwersytetu Lund odkryli na dnie Bałtyku pozostałości osady z epoki kamienia. Znalezisko dostarczyło niezwykle cennych informacji na temat życia w tamtych czasach.

W szwedzkiej zatoce Hanobukten ponad dwadzieścia metrów pod wodą znaleziono szczątki osady. Najprawdopodobniej została zalana po ostatnim zlodowaceniu, ponieważ nastąpiło wtedy znaczące podniesienie poziomu wody. Wśród zgliszczy znaleziono między innymi topory ze zdobionymi rękojeściami zrobionymi z rogów jelenia oraz narzędzia związane z rybołówstwem.

Zdaniem naukowców znaleziska mogą mieć nawet 9 tysięcy lat, sami określili je jako bałtycka Atlantyda epoki kamienia.

Według badaczy odnaleziona wioska była zamieszkiwana jedynie przez kilka cieplejszych miesięcy. Mieszkańcami byli ludzie zamożni, o czym świadczą zdobienia na znalezionych przedmiotach. Teraz planowane są bardziej szczegółowe badania umożliwiające poznanie szczegółów na temat fauny i flory w rejonie osady.

Doktorant prowadzący badania Anton Hansson nie kryje radości. Jego zdaniem dzięki osadzie będzie możliwe lepsze zrozumienie sposobu, w jaki ludzie przedostali się z Afryki do Europy, a także poznanie sposobu życia.

https://youtu.be/Wn2DklzFzZsPolub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :
wk źródło: wprost.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News