Ilustracje stworzone przez polskiego artystę, Pawła Kuczyńskiego (nie mylić z basistą zespołu Republika) podbijają zagraniczne portale. Internauci są pod wrażeniem Polaka, bo jak twierdzą – pokazuje on świat takim jaki jest, bez zbędnego słodzenia i obłudy.

Pochodzący ze Szczecina Paweł Kuczyński ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, na kierunku grafika. Od kilku lat zajmuje się rysunkiem satyrycznym, za co zdobył wiele nagród.

Jego prace są tak dobre, że podbija serca i umysły ludzi z całego świata. Ostatnimi czasy zagraniczne media zaczęły się nim interesować jeszcze bardziej.

Według komentujących, którzy są pod ogromnym wrażeniem prac Polaka, jego ilustracje pokazują to o co wszyscy pytamy, czyli „kim jesteśmy”. Nie ma w nich jednak żadnej obłudy, a jedynie – lub może w dzisiejszych czasach należałoby powiedzieć „aż” – sama prawda. Kuczyński pokazuje w swoich pracach nasze uzależnienia, wady, błędy, strach i pragnienia.

Jak przyznaje również sam artysta, jego inspiracją jest zwykłe życie. Jego prace to odzwierciedlenie „szalonych czasów” w jakich żyjemy.

Poniżej kilka z prac polskiego artysty. Resztę można znaleźć na jego stronie na portalu społecznościowym Facebook.

pawel1 pawel2 pawel6 pawel8 pawel9 pawel10 pawel14 pawel15 pawel17 pawel18

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

bh, źródło: unilad

Zobacz również