Nawet prezesa Prawa i Sprawiedliwości spotkało zdziwienie, kiedy ten dowiedział się, w jaki sposób zareagował Donald Tusk na zaprzysiężenie Mateusza Morawieckiego. Szef Rady Europejskiej zaskoczył wszystkich swoich, a u sympatyków wywołał oklaski uznania.

Szef Rady Europejskiej napisał bowiem list gratulacyjny do nowego polskiego premiera, Mateusza Morawieckiego. Tusk bardzo liczy, że współpraca między politykami będzie udana. Ma nadzieję, i nie jest w tej kwestii osamotniony, że dzięki zmianie u steru polskiego rządu stosunki Warszawa – Bruksela ulegną zmianie.

List gratulacyjny wysłał do Morawieckiego także Jean-Claude Juncker. Przewodniczący Komisji Europejskiej podobnie jak Tusk liczy na owocną współpracę z Morawieckim i ocieplenie stosunków. Tusk zamieścił ponadto swój list na Twitterze, dzięki jego treść jest powszechnie znana.

W imieniu swoim oraz Rady Europejskiej pragnę pogratulować Panu objęcia urzędu Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej. Liczę na dobrą współpracę. Działanie na rzecz silnej pozycji Polski w UE i jedności wszystkich państw członkowskich jest potrzebą chwili – czytamy w liście Tuska.

ZOBACZ TAKŻE: Tusk przyłapany. Tak spędza wolny czas w Brukseli

Reakcja zadziwiła polityków PiS

Taki gest ze strony Donalda Tuska całkowicie zdziwił polityków PiS. Gratulacje ze strony największego wroga to reakcja, której nikt w partii rządzącej się nie spodziewał. Przewidywano raczej zaostrzenie sporu i poróżnienie. Okazuje się jednak, że partia rządząca ma niesamowitą okazję, by ocieplić swoje stosunki z Brukselą.

 

twitter.com/donaldtusk

Źródło: fakty.interia.pl

Jak mieszka Kasia Tusk? Nie będziesz mógł wyjść z podziwu! [ZDJĘCIA]


Spod jakiego znaku Zodiaku są najbardziej wpływowi polscy politycy? [ZOBACZ!]

...

Zobacz również