Sytuacja, która wydarzyła się w waszyngtońskim szpitalu sprawiła, że mąż zakwestionował wierność małżonki. Badania genetyczne nie potwierdziły jego ojcostwa mimo zapewnień żony.

Gdy przeprowadzono rutynowe badania okazało się, że niemowlę ma inną grupę krwi niż rodzice. Pierwszą myślą ojca była zdrada małżeńska zwłaszcza, że badania genetyczne również nie potwierdziły ojcostwa. Wtedy pojawiło się podejrzenie o podmienienie nasienia podczas zabiegu in vitro.

Dopiero badanie spermy mężczyzny przyniosło rozwiązanie zagadki. Okazało się, że mężczyzna będąc w łonie matki wchłoną komórki swojego nienarodzonego brata bliźniaka. W ten sposób stał się tak zwaną chimerą. Zjawisko to polega na częściowej wymianie komórek między zarodkami albo połączeniu zarodków. Mimo, że świat nauki wie o tym od dawna to dla rodziców była to szokująca historia.

Takie rozwiązanie nie śniło się nawet fizjologom. Ojcem mojego dziecka jest mój nienarodzony brat – śmieje się w wywiadzie szczęśliwy ojciec.

Internauci twierdzą, że to mogła być mistyfikacja a teoria chimery miała odciągnąć rodziców od pozwania kliniki. Z pewnością zadośćuczynienie przy błędzie medycznym kosztowałoby ogromne pieniądze.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

...

Zobacz również