Niepublikowane materiały z Magdalenki. Na nagraniu m.in. Kiszczak, Wałęsa i Kaczyński

Niepublikowane materiały z Magdalenki. Na nagraniu m.in. Kiszczak, Wałęsa i Kaczyński Źródło: fot. tvp info

Późnym popołudniem w czwartek stacja TVP Info wyemitowała dotychczas niepublikowane nagrania z osławionych rozmów w Magdalence w 1989 roku. Na nagraniu widzimy m.in. generała Czesława Kiszczaka, i byłych prezydentów Polski Lecha Wałęsę, Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Kaczyńskiego.

Wyemitowane w czwartek nagranie rozpoczyna się od przedstawienia zasad obrad przez generała Czesława Kiszczaka. Na nagraniu możemy zobaczyć ponadto Adama Michnika, Tadeusza Mazowieckiego, Jacka Kuronia, Bronisława Geremka a także trzech byłych prezydentów tj. Lecha Wałęsę, Aleksandra Kwaśniewskiego oraz Lecha Kaczyńskiego.

W drugiej części wyemitowanego przez TVP Info nagrania widzimy moment przybycia opozycjonistów do Magdalenki, którzy zostali przywitani przez generała Czesława Kiszczaka oraz dyskusje zakrapiane alkoholem. Niestety bardzo trudno w tej części materiału dosłyszeć dokładnych treści rozmów uczestników spotkania w Magdalence.

Jak wiemy z historii, rozmowy w Magdalence pomiędzy władzami PRL a przedstawicielami Solidarności poprzedziły obrady Okrągłego Stołu i pierwsze częściowo wolne wybory parlamentarne.

Dotychczas niepublikowane materiały z rozmów w Magdalence można obejrzeć na stronie Telewizji Publicznej pod tym linkiem.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: tvp info

Następny artykuł