NIEMOŻLIWE! Po 60 latach dyktator odchodzi, komunistyczne państwo upada

NIEMOŻLIWE! Po 60 latach dyktator odchodzi, komunistyczne państwo upada

To wiadomości z ostatniej chwili! Po 60 latach oficjalnie kończą się rządy braci Castro na Kubie. Po śmierci Fidela komunistycznym krajem rządził jego brat, Raul. Teraz dyktator oddaje władzę następcy! 

Kubański parlament powoła Radę Państwa oraz nowego prezydenta. Zostanie on wyłoniony już w czwartek spośród kandydatów, których zaproponuje komisja Zgromadzenia Narodowego.

Raul Castro odchodzi

Warto zaznaczyć, że wszystkie mandaty w organie przypadają obecnie przedstawicielom Komunistycznej Partii. Nie zmienia to jednak faktu, iż kolejny prezydent bez wątpienia nie będzie miał takiego posłuchu, jak Castro, a to oznaczać może powolny upadek komunistycznego państwa. - Przeszliśmy długą drogę. Dzięki temu nasze dzieci, zarówno teraz, jak i w przyszłości, będą szczęśliwe - powiedział o swej decyzji Raul Castro.

Kto będzie następcą braci Castro?

Jak spekulują media, nowym prezydentem najpewniej zostanie 57-letni Miguel Diaz-Canel, pełniący do tej pory funkcję pierwszego wiceprezydenta. Był on bowiem jednym z najbliższych, najbardziej zaufanych współpracowników Raula Castro. News będzie aktualizowany na bieżąco, prosimy odświeżać stronę.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Robert Biedroń: To JA odsunę PiS od władzy!
  2. CBA zatrzymało b. MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI!
  3. Tajna akcja „TVP i rządu” przeciw LGBT. Wszystko widać na filmie
Następny artykuł