Nawet najwierniejsi fani JKM nie mogą w to uwierzyć. Janusz Korwin-Mikke odchodzi z polityki i wygląda na to, że wszystko przejmie Paweł Kukiz, przynajmniej tak twierdzi dziennik FAKT.

Najstarsi zwolennicy Korwina nawet tego nie przewidywali. Większość sądziła, że jest niezniszczalny i w polityce zostanie do samego końca. Tak – według dziennika FAKT – jednak się nie stanie.

ZOBACZ TAKŻE: Przegiął pałę! Najważniejszy polityk PiS w UE traci stanowisko

Jak przekonuje dziennik, lider ugrupowania Wolność chce odejść z Parlamentu Europejskiego. Jak sam tłumaczy, ma już dość nakładanych kar przez PE na niego oraz narzeka na brak wolności słowa.

Warto przypomnieć, że w marcu ubiegłego roku Korwin-Mikke został ukarany grzywną w wysokości 9 tysięcy euro za słowa „Młodzież w Europie jest traktowana jak Murzyni w Ameryce”.

ZOBACZ TAKŻE: A więc wojna. Legenda opozycji pójdzie siedzieć

Według ustaleń FAKTu, zarząd partii Wolność obawia się, że Unia Europejska zacznie również nakładać kary na partię, a to zniszczyłoby budżet ugrupowania.

Odchodzi z polityki i oddaje partię

Janusz Korwin-Mikke – jak donosi dziennik – obecnie negocjuje przekazanie swojej partii Pawłowi Kukizowi. To wielka szansa dla tego drugiego, gdyż będzie to napływ nowych twarzy w jego ugrupowaniu, a także będą mogli przekształcić się w partie i pobierać subwencje.

Źródło: rp.pl

Jak wielki majątek ma Korwin-Mikke? Szok! Najbogatsi polscy europosłowie [ZOBACZ!]


Spod jakiego znaku Zodiaku są najbardziej wpływowi polscy politycy? [ZOBACZ!]

...

Zobacz również

Zobacz również