Rodzice obrzezali kilkumiesięczne dziecko. Niemowlę nie miało szans na przeżycie

Rodzice obrzezali kilkumiesięczne dziecko. Niemowlę nie miało szans na przeżycie Źródło: publicdomainpictures.net/Julie Gentry

Niemowlę jest bardzo delikatne i wymaga wiele ostrożności. Ci rodzice postanowili jednak zaryzykować i na własną rękę obrzezać chłopca. Przez ich ingerencję dziecko trafiło do szpitala, mimo to nie udało się go uratować. Lekarze przegrali walkę o życie malca.

Niemowlę ma wyjątkowo kruchy organizm i nawet doświadczeni chirurdzy miewają obawy przed operowaniem tak małych dzieci. Ryzyko powikłań czy uszkodzeń drobnego ciała jest dla nich niezwykle stresujące. Tym bardziej dziwi decyzja rodziców o dokonaniu obrzezania we własnym domu, bez odpowiednich narzędzi. Działania rodziny sprawiły, ze malec umarł po długiej walce o życie.

Niemowlę zabite przez własnych rodziców. Chcieli sami obrzezać chłopca

Do tragicznego zdarzenia doszło we Włoszech, w prowincji Reggio na północy kraju. W piątek 22 marca rodzice pięciomiesięcznego chłopca postanowili samodzielnie wykonać zabieg obrzezania. Ich decyzja była bardzo ryzykowna, ponieważ ryzyko krwawienia czy zakażenia rany w niesterylnym, domowym otoczeniu jest ogromne. Podczas zabiegu może dojść do wielu innych komplikacji, para była jednak przekonana, że usunięcie napletka jest na tyle nieskomplikowanym zabiegiem, że spokojnie mogą wykonać go samodzielnie.

Niemowlę przeżyło sam zabieg, lecz zaraz potem nastąpiło zatrzymanie akcji serca. Dziecko zostało przewiezione do szpitala w Boliwii, gdzie lekarze podjęli natychmiastową akcję ratowania życia. jak się okazało, byli bezradni. Informację o śmierci chłopca podał serwis BBC.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Obrzezanie ciągle jest praktykowane przez niektórych ludzi. Często nie zdają sobie sprawy, jak poważny jest ten zabieg

Według danych stacji BBC, co roku we Włoszech dochodzi do około 5 tysięcy obrzezań, a jedna trzecia z nich jest przeprowadzana w nielegalny sposób. Jest to szczególnie widoczny problem na Półwyspie Apenińskim, gdzie przebywa wielu imigrantów z krajów muzułmańskich. W ich kulturze obrzezanie postrzegane jest jako religijny obowiązek i każde niemowlę powinnno przez nie przejść. 

Inne kraje, zwłaszcza europejskie, postrzegają ten obrzęd jako bardzo kontrowersyjny. Ciągle starają się wprowadzić różnego rodzaju regulacje, które mają zapewnić dzieciom odpowiednie warunki sanitarne oraz przeszkolony personel, odpowiadający za właściwe wykonanie zabiegu. 

Sprawa nielegalnego obrzezania jest na tyle poważna, że w 2016 roku sąd w Wielkiej Brytanii zakazał ojcom samodzielnego tej operacji na swoich synach. Wiele osób ciągle nie zdaje sobie sprawy, że każdy niemowlak wymaga szczególnej opieki, a każda ingerencja w jego ciało jest bardzo ryzykowna.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Michał Szpak nago w łóżku. Wokalista pokazał odważne zdjęcie
  2. Maciej Dowbor miał problem z alkoholem? Poruszające wyznanie gwiazdy Polsatu
  3. "Uśmiecham się, ale nie mam dobrych wiadomości". Robert Janowski przekazał przykre informacje
  4. Czołowi aktorzy TVP mają romans?! "Jest chemia, są siebie spragnieni".
  5. 3-latka miała spełnić swoje największe marzenie. Po wyjściu z samolotu tragicznie zmarła
  6. Maria nie żyje. Znały ją pokolenia Polaków
     

Źródło: Radio Zet
 
 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News