Zmarło niemowlę zakażone koronawirusem. Pierwszy tego typu przypadek na świecie

Zmarło niemowlę zakażone koronawirusem. Pierwszy tego typu przypadek na świecie Źródło: Pexels Markus Spiske

Niemowlę, które było zarażone koronawirusem, zmarło, co potwierdziły władze stanu. Coraz głośniej mówi się, że nie tylko osoby z grupy ryzyka narażone są na ciężkie powikłania oraz skutki choroby związanej z zarażeniem nowym wirusem.

Niemowlę to pierwszy taki przypadek na świecie, do tej pory w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 nie zmarło żadne tak młode dziecko. Przypadek ten zapala czerwoną lampkę w powszechnie panującej opinii, jakoby młode organizmy były odporne na działanie wirusa.

Niemowlę zmarło w wyniku zakażenia

Niemowlę niestety nie pokonało niebezpiecznego wirusa, który dostał się do jego małego organizmu. Śmierć dziecka potwierdził gubernator stanu Illinois w USA J.B. Pritzker. W informacji prasowej potwierdził także, że do tej pory na całym świecie nie odnotowano jeszcze zgonu tak młodego dziecka i są to tragiczne informacje dla wszystkich. 

- Wiem, jak trudna może być ta wiadomość, szczególnie gdy dotyczy tak małego dziecka. Przyznam, że jestem tym wstrząśnięty i każdy z nas powinien odczuwać smutek - mówił gubernator.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Niestety nie było jedyne

Niemowlę nie jest odosobnionym przypadkiem, jeśli chodzi o zakażenie koronawirusem. Dyrektor departamentu zdrowia publicznego w stanie Illinois dr Ngozi Ezike poinformował, że oprócz zmarłego niemowlęcia, jest jeszcze dwójka małych pacjentów walczących z tym samym zagrożeniem. Choroba COVID-19 została potwierdzona także w Nashville w stanie Tennessee u dwumiesięcznego dziecka oraz na Florydzie u dziecka, które nie ukończyło jeszcze roku.

Niemowlę, które zmarło, zmusza lekarzy oraz opinię publiczną do tego, aby nie bagatelizować zakażenia wirusem młodych i potencjalnie silnych organizmów. Wcześniej mówiło się, że jest on niebezpieczny tylko dla osób starszych i z chorobami współistniejącymi, jednak szacunki te powoli się zmieniają.

Dzisiaj grzeje: 1. Kasia Kowalska przekazała, w jakim stanie jest jej córka. Zdjęcie złamie każde serce

2. Nie żyje prawdziwa legenda. Zmarł uwielbiany dziennikarz, informacje przekazała żona

Wybuch epidemii w Stanach Zjednoczonych

- Trwa dochodzenie w celu ustalenia pełnej przyczyny śmierci. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się tego śmiercionośnego wirusa. Jeśli nie po to, aby chronić siebie, to w celu ochrony ludzi wokół nas - powiedział w wywiadzie dr Ngozi Ezike. Stany Zjednoczone borykają się obecnie z potężnym wybuchem epidemii, codziennie potwierdza się tam ogromną ilość przypadków zakażenia. Obecnie potwierdzono 123 776 przypadków zarażenia, a 229 zmarło w jej wyniku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Transport chorych seniorów obrzucony kamieniami. Zatrważające doniesienia z objętej epidemią Hiszpanii
  2. Adam Małysz przekazał informacje o stanie zdrowia skoczków. "Sytuacja jest poważna"
  3. Monika przez przypadek zajrzała do laptopa teściowej. Gdy poznała porażającą prawdę, była wstrząśnięta
  4. Podczas randki chłopak zadał swojej dziewczynie wyjątkowo intymne pytanie. Odpowiedź zwaliła go z nóg, będzie żałował do końca życia
  5. Na ogórkach kiszonych ze sklepu widać biały nalot? Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, co oznacza
  6. Nie chciało jej się iść do fryzjera, więc wylała na pasemka kilka puszek Coli. Efekty ścinają z nóg

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News