Niemowlę znęcali się nad 4-miesięczną córeczką
pikist.com CC0
Klaudia Bochenek - 5 Maja 2020

Rodzice regularnie znęcali się nad 4-miesięczną córeczką. Była na granicy życia i śmierci, przykre doniesienia z południowej Polski

Niemowlę, które ma zaledwie 4 miesiące, było bite przez dwa miesiące swojego życia. Dramat dziecka ujrzał światło dzienne przypadkiem, kiedy matka zabrała je do lekarza. Sprawę bada prokurator, który podał szczegóły obrażeń stwierdzonych na ciele dziewczynki.

Niemowlę nie mogło się bronić, przyjmowało kolejne ciosy. Rodzice byli bezlitośni: na szczęście 26-latka i 31-latek zostali już zatrzymani przez policję, muszą złożyć wyjaśnienia.

Niemowlę było w strasznym stanie

Kiedy personel szpitala w Siemianowicach Śląskich zobaczył posiniaczoną i wycieńczoną 4-miesięczną dziewczynkę, nie mógł uwierzyć, że ktoś świadomie mógł wyrządzić krzywdę tak małemu dziecku. Niemowlę otrzymało pomoc dzięki zdecydowanej reakcji lekarza rodzinnego. 1 maja 26-letnia matka dziecka zjawiła się z pociechą w poradni. Lekarz widząc, w jakim stanie jest dziewczynka, skierował ją do szpitala oraz zawiadomił odpowiednie służby.

Rok szkolny klluczowa decyzjaKluczowa decyzja, rodzice nie dowierzają. Minister przerwał milczenie dot. powrotu dzieci do szkółCzytaj dalej

- Sprawa znęcania się nad niemowlęciem wyszła na jaw, kiedy matka zgłosiła się z córeczką do lekarza rodzinnego. Chciała uzyskać pomoc w innej sprawie, która nie była związana z obrażeniami dziecka. Lekarz zdecydował o skierowaniu dziecka do szpitala - poinformowała Tatiana Lukoszek, rzeczniczka siemianowickiej policji. Jak się okazało, niemowlę miało wiele krwiaków, złamań, było widocznie niedożywione oraz wycieńczone. 26-latka uparcie twierdziła, że nie wie, skąd się wzięły obrażenia u córki oraz kto może za tym stać. W sprawie zatrzymano więc też 31-letniego konkubenta oraz biologicznego ojca dziewczynki.

Rodzice mieli jeszcze dwójkę dzieci, brali przy nich narkotyki

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chłopaki do wzięciaDziewczyna Szczeny z "Chłopaków do wzięcia" przerwała milczenie. Światło dzienne ujrzała powalająca prawda o ich dzieckuCzytaj dalej

Beata Cedzyńska, prokurator rejonowy w Siemianowicach Śląskich, zdradziła mediom, że dziecko miało nie tylko połamane żebra, ale też pęknięcia czaszki oraz zdiagnozowano zespół dziecka potrząsanego. Lekarze podejrzewają, że dziewczynka mogła być maltretowana już od momentu swoich narodzin, zaraz po wypisaniu do domu.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd w ostatniej chwili wprowadził ważne zmiany. Cofnięto wiele zakazów
2. ”Rz”: Rząd bliski podjęcia decyzji dotyczącej milionów Polaków. Chodzi o nasze pieniądze

Matka, ojciec oraz konkubent usłyszeli już zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia oraz znęcania się ze szczególnym okrucieństwem. Sąd zarządził tymczasowy 3-miesięczny areszt dla 26-latki oraz 31-latka, biologiczny ojciec może pozostać na wolności. Co więcej, oprócz 4-miesięcznej dziewczynki partnerzy wychowywali też 2-latkę i 5-latka, ale śledczy nie odnotowali, aby starsze dzieci były w jakikolwiek sposób krzywdzone. Wiadomo jednak, że niejednokrotnie były świadkami zażywania narkotyków przez mamę oraz konkubenta w obecności dzieci. Rodzeństwo niemowlęcia trafiło do pogotowia opiekuńczego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czy kwarantanna jest jeszcze potrzebna? Profesor Simon, specjalista od chorób zakaźnych tłumaczy
  2. Wybrano najlepszego polskiego skoczka. Ranking nie pozostawia wątpliwości, kibice nie są zgodni
  3. Mama Kacperka nie mogła dłużej ukrywać prawdy. Wiadomo już, co wydarzyło się tuż przed zaginięciem chłopca
  4. Dramat w rodzinie Donalda Tuska. Córka byłego premiera przekazała smutną wiadomość
  5. Zwrot akcji ws. córki Kasi Kowalskiej. Ujawniono, w jakim naprawdę jest stanie
  6. Jak ugotować czerninę? Do sieci trafiła hitowa receptura, zupa smakuje nadzwyczajnie

ChłopiecChłopiec bawił się w rzece. Zobaczył coś, czego nie zapomni do końca życia, porażające odkrycieCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News