Najmłodsza ofiara śmiertelna koronawirusa. Niemowlęcia nie udało się uratować

Najmłodsza ofiara śmiertelna koronawirusa. Niemowlęcia nie udało się uratować Źródło: Unsplash.com Luma Pimentel

Niemowlę najmłodszą ofiarą koronawirusa. Niestety, potwierdzono nieprawdopodobnie tragiczne doniesienia, 6-tygodniowa dziewczynka zmarła z powodu COVID-19.

Lekarze walczyli, by niemowlę przeżyło. Choć z początku wydawało się, że najmłodsi nie znajdują się w grupie ryzyka, ten przypadek zdaje się temu przeczyć. Sześciotygodniowa dziewczynka zmarła, potwierdzono, że powodem śmierci był COVID-19.

Niemowlę zmarło z powodu COVID-19. Ogromna tragedia, choroba nie oszczędza nikogo

Do tragedii doszło w Stanach Zjednoczonych. W zeszłym tygodniu do szpitala pediatrycznego w Connecticut trafiła 6-tygodniowa dziewczynka. Zbadano ją na obecność koronawirusa, okazało się, że jest zakażona.

Lekarze podjęli wszelkie starania, żeby ją uratować. Niestety, mimo wysiłków medyków, dziewczynka zmarła. Tym samym została najmłodszą ofiarą koronawirusa, co oznacza, że nikt nie może czuć się bezpiecznie w trakcie epidemii. Tragiczne doniesienia potwierdził gubrnator Connecticut, Ned Lamont.

- Z bólem serca potwierdzam pierwszą ofiarę śmiertelną na oddziale pediatrycznym spowodowaną COVID-19 [...] Wirus bezlitośnie atakuje najbardziej wrażliwe organizmy. To tylko pokazuje, jak ważne jest pozostanie w domu, twoje życie, oraz życie innych od tego zależy. Modlimy się za rodzinę ofiarę w tym trudnym dla nich czasie - napisał Lamont na Twitterze.

Ponad milion zachorowań na świecie, nie tylko osoby starsze umierają

DALSZA CZĘŚĆ TESTU POD GALERIĄ

Do tej pory za najmłodszą ofiarę COVID-19 uważano 12-latkę z Belgii, ale śmierć sześciomiesięcznej dziewczynki jeszcze bardziej zmieniła dotychczasowe wyobrażenie o zagrożeniu. To tylko potwierdza, że choć statystyki wskazują, że umierają głównie osoby starsze i ciężko chore, to nikt nie może czuć się bezpiecznie w obecnej sytuacji. 

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie przekazano informacje o śmierci. Katarzyna Dowbor zrobiła co mogła, smutna wiadomość wprost z Polsatu
2. Można prywatnie zrobić sobie test na koronawirusa. Wiemy, ile kosztują i jak długo się czeka na wynik

Jak podaje portal World o Meters, odnotowano już ponad milion przypadków na koronawirusa, z czego 53,251 osób nie żyje. Ponadto, z miliona przypadków, wiadomo już o 213 tysiącach osób wyleczonych, to znaczy tych, którzy byli zakażeni, a po leczeniu testy dały wynik negatywny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kraje, które wzorowo poradziły sobie z epidemią. Świat może się od nich wiele nauczyć
  2. Reprezentant Polski mógł zakończyć karierę jednego z polityków. Działacz błagał go o litość
  3. Lekarze przebadali osoby, które wyzdrowiały z koronawirusa. Doszli do strasznych wniosków, zniszczone płuca wcale nie są najgorsze
  4. Co łączyło Alicję Bachledę-Curuś i Jana Pawła II? Zdjęcia ujawniły całą prawdę, odbiera mowę
  5. Syn wyznał całą prawdę o śmierci rodziców na COVID-19. "Zmarli w odstępie kilku minut"
  6. Jasnowidz Jackowski ostrzegał. Do kamery powiedział co znajduje się w jedzeniu, które jemy prawie wszyscy

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News