Niemcy bezsilni. Wyszły na jaw koszmarne ATAKI KWASEM na mieszkanki Berlina

Niemcy bezsilni. Wyszły na jaw koszmarne ATAKI KWASEM na mieszkanki Berlina

W ciągu 3 miesięcy w Berlinie doszło już do 5 ataków na przypadkowe kobiety. Sprawcy oblewali je kwasem, trwale uszkadzając skórę. Napaści te trudno ze sobą bezpośrednio wiązać ponieważ nie tylko były one kompletnie odmienne, ale i niekiedy... absurdalne.

Niemiecka policja poważnie zajęła się sprawami pięciu mieszkanek Berlina, które zostały skrzywdzone przez przypadkowych przechodniów. Policja nie jest w stanie określić, czy sprawców było kilku, czy za wszystkim stoi jedna osoba. Śledczy mają dużo wątpliwości powodowanych odmiennymi sposobami przeprowadzania poszczególnych ataków. W jednej z sytuacji użyto kwasu z baterii, a w innym... kwas wystrzelił z zabawkowego pistoletu przejeżdżający rowerzysta.

Ten przypadek miał miejsce 27 lutego i totalnie zaszokował ofiarę i służby, które próbowały udzielić jej pomocy. Została oczywiście przewieziona do szpitala, gdzie zajęto się jej obrażeniami w fachowy sposób. Oprócz wyznaczenia konkretnej opieki nad poszkodowaną, policja musiała zabezpieczyć większy teren, gdyż na samochodach zaparkowanych w pobliżu miejsca zdarzenia wciąż znajdowały się resztki szkodliwej substancji.

Służby twierdzą oczywiście, że robią co w ich mocy, aby kobiety w Berlinie, ale i całym kraju, mogły się czuć bezpiecznie. Jednocześnie, śledztwo w sprawie dotychczasowych ataków coraz bardziej się przeciąga i nie wiadomo kiedy zostanie zakończone.

Na podstawie: Pikio.pl, Deutsche Welle, Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News