O długiej rozmowie telefonicznej pomiędzy polskim prezydentem a niemiecką kanclerz poinformował dwa dni temu PAP. Dziś strona niemiecka podała do informacji to, czego nie podała na temat rozmowy Kancelaria Prezydenta. 

Andrzej Duda odbył 18 lipca 45-minutową rozmowę telefoniczną z Angelą Merkel. Wedle oficjalnych informacji, jej tematem były ostatnie konferencje w Polsce i w Niemczech – spotkanie przywódców państw Trójmorza i szczyt G20.

Jednak jednego zagadnienia do oficjalnej wiadomości nie podano. Chodzi o sprawę przygotowywanych zmian ustrojowych w Polsce. Państwa starej unii, czyli także Niemcy, zaniepokojone są tym, co dzieję się w Warszawie. Przywódcy z Europy Zachodniej boją się, że poprzez nowe prawa zdeptana zostanie nad Wisłą praworządność i niezawisłość wymiaru sprawiedliwości.

O pominięciu przez Kancelarię Prezydenta tak ważnej sprawy poinformował opinię publiczną rzecznik rządu federalnego w Berlinie, Steffen Seibert. Dodał, że gabinet Angeli Merkel uznaje za słuszne, by Komisja Europejska prowadząc rozmowy z Polską uwzględniała zagadnienia podstaw ustrojowych państwa polskiego.

źródło: natemat.pl

...

Zobacz również

Zobacz również