Niemieckie media: Polskie dzieci wyrosną na "narodowych tępaków"

Niemieckie media: Polskie dzieci wyrosną na "narodowych tępaków" Źródło: fot. flickr / pexels

Niemieckie media ochoczo komentują niemal każdą reformę w Polsce jaką przeprowadza rząd Prawa i Sprawiedliwości. Nie inaczej jest w sprawie reformy edukacji, w kontekście której niemieccy dziennikarze doszli do wniosku, że młode pokolenia Polaków będą wychowywani na "narodowych tępaków".

Przeprowadzana przez rząd Prawa i Sprawiedliwości reforma edukacji wzbudza wiele emocji nie tylko u nas w kraju ale także za granicą. Głównie u naszych zachodnich sąsiadów, którzy bacznie przyglądają się każdemu posunięciu jakie zrobi obóz władzy w Polsce.

Niemieckie media poświęciły wiele czasu na - głównie krytykę - wchodzącego od nowego roku szkolnego programu nauczania autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Najostrzej skrytykował go niemiecki dziennik "Deutschlandfunk".

Jak możemy przeczytać na jego łamach, przygotowany przez obecny obóz władzy w Polsce program nauczania przypomina te z najczarniejszych czasów komunizmu, z tą różnicą, że zamiast komunizmu będzie dzieciom wbijało się do głów nacjonalizm.

Najbardziej niemieckiemu dziennikowi nie podoba się "zbyt często" pojawiające się słowo "naród". Jak przekonuje, taki sposób nauczania tj. tępe wbijanie do głowy propagandowych haseł narodowych i nacjonalistycznych, spowoduje, że młodzi Polacy i Polki wyrosną na "narodowych tępaków".

Ma to zapewnić Prawu i Sprawiedliwości - jak przekonuje dziennik - nowych wyborców i kolejne lata rządów.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News