duda
fot. youtube
Wiadomości Pikio - 6 Sierpnia 2015

Niemieckie i rosyjskie media chłodno o objęciu urzędu przez Dudę

Niemieckie i rosyjskie media szeroko komentują objęcie urzędu prezydenta Polski przez Andrzeja Dudę. Przeważają chłodne opinie i obawy o pogorszenie się stosunków z Polską.

Niemieckie media skupiają się głównie na ostrzeżeniach przed nowym prezydentem Polski i jego zapleczem politycznym, które może poważnie zakłócić relacje dyplomatyczne na linii Warszawa-Europa. Niemieccy komentatorzy podkreślają, że nowy prezydent Polski tak naprawdę jest drugą osobą w państwie. Pierwszą ma być Jarosław Kaczyński, który nim kieruje i będzie kierował rządem Prawa i Sprawiedliwości przy pomocy nominowanej przez niego na kandydatkę na premiera Beaty Szydło. Według niemieckiej prasy taki stan rzeczy sprawi, że Polska będzie o wiele bardziej niewygodnym parterem do rozmów niż poprzednie proeuropejskie władze PO. Z kolei rosyjskie media zwróciły głównie uwagę na tę część orędzia Andrzeja Dudy, w którym odniósł się do potrzeby większej obecności NATO w Europie środkowo-wschodniej. Według Rosjan takie słowa prezydenta Polski mogą wciąż szkodzić odpowiedniej poprawie stosunków na linii Warszawa-Moskwa. Rosyjscy komentatorzy dostrzegają jednak jeden pozytywny aspekt objęcia urzędu prezydenta przez Dudę. Według nich nie będzie on popierał obecnej ukraińskiej władzy jak robił to jego poprzednik co daje szanse na poprawę stosunków między Rosją a Polską chociaż trochę.Polub pikio.pl by być na bieżąco!
bh
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News