W Polsce wokół Facebooka rozpętała się ostatnio afera związana z banowaniem profili narodowców. Sprawą zainteresowało się m. in. ministerstwo cyfryzacji. Sytuacja popularnego portalu społecznościowego w Niemczech wygląda jeszcze gorzej.

Facebookiem zainteresowała się niemiecka prokuratura na wniosek adwokata z Wuerzburga – Chan jo Junga. Prawnik twierdzi, że zarządzający stroną tolerują wezwania do morderstwa, groźby użycia przemocy czy kwestionowanie Holocaustu. Do pozwu dołączono listę komentarzy, które nie zostały usunięte mimo tego, że nie były zgodne z niemieckim prawem.

To nie pierwsza taka sytuacja Facebooka w Niemczech, choć pierwsza tak poważna. Jakiś czas temu podobny donos dotarł do prokuratury w Hamburgu. Prokuratorzy stwierdzili jednak, że podejrzani są poza zasięgiem niemieckiego wymiaru sprawiedliwości i odmówili wszczęcia postępowania.

Przypomnijmy, że w Polsce Facebook jest oskarżany o manipulację mediami i wyciszanie tych, które publikują treści niewygodne dla administratorów portalu. Między innymi pikio.pl usuwane są polubienia oraz usuwany jest zasięg. Sprawdźcie, czy FB nie usunął naszego fanpage’a z polubionych także Wam.

źródło: fakt

...

Zobacz również

Czytaj więcej: Facebook NISZCZY Pikio.pl