Hans Gielen, szef firmy POS SYSTEMS SP. Z.O.O z województwa pomorskiego poniżał polskich pracowników. Wzburzony mężczyzna mówił, że chętnie zabiłby wszystkich Polaków, ponieważ są gównem, cwelami i idiotami.

– Czy on jest w stanie cokolwiek zrobić ten kolejny idiota Polak? Nienawidzę Polaków, nienawidzę ich coraz bardziej. Oni są wszyscy cwelami i idiotami – powiedział udając, że wymiotuje.

– Lepiej jest w Afryce. Jesteście gównem. Dla mnie wszyscy są idiotami. Wszyscy. Nie widzę tutaj żadnych dobrych ludzi. Dobrzy ludzie są w Niemczech i pracują. Powiedziałaś, że każdy traktuje Cię jak sługę. Ale ten kraj nie zasługuje na lepsze traktowanie – dodał.

– To są pana pracownicy… – mówi kobieta.

– To co, powinienem ich zabić? Powinienem postawić ich pod ścianą (naśladuje rozstrzeliwanie). Chciałbym! Chcę! Zabiłbym wszystkich Polaków! Nie miałbym z tym problemu. Nienawidzę Polaków, naprawdę. Tak, jestem hitlerowcem! To wina tego kraju, że taki jestem! – przekonywał.

– Idę do banku Millenium, tam siedzi trzech dupków. Mógłbym ich zabić! I poczułbym się dobrze – podsumował.

Sprawą zainteresowała się Reduta Dobrego Imienia.

– Firma, którą G. prowadzi w Polsce od lat, mieści się w Kosakowie, powiat pucki, nieopodal Wielkiej Piaśnicy, w której Niemcy popełnili pierwszą masową zbrodnię ludobójstwa podczas II wojny światowej. Jesienią 1939 zamordowali tam kilkanaście tysięcy Polaków. W Lasach Piaśnickich zostali zamordowani także mieszkańcy Kosakowa – Paweł Słowik – kierownik szkoły powszechnej i ks. Alojzy Kaszubowski – proboszcz parafii w Kosakowie. Niemiec G. mówi dziś o rozstrzeliwaniu Polaków. Mówi to w miejscu, gdzie nieopodal są masowe groby zamordowanych przez niemieckich oprawców z Selbstschutzu, często sąsiadów z tych samych miejscowości.

https://youtu.be/j00amR2Aruk

źródło: Gazeta Polska VOD

...

Zobacz również