Koordynator rządu RFN ds. polsko-niemieckiej współpracy społecznej, Dietmar Woidke, wystosował oficjalne pismo do swojego odpowiednika w Polsce, Jakuba Skiby, w sprawie organizacji tegorocznego Przystanku Woodstock. Wiąże się ono z oficjalną odmową, którą otrzymali Niemcy w związku z propozycją pomocy przy zabezpieczaniu imprezy.

Jak poinformował oficjalnie Jerzy Owsiak, burmistrz Kostrzyna nad Odrą zaakceptował chęć organizacji festiwalu. Został on jednak zakwalifikowany jako wydarzenie podwyższonego ryzyka, które wymaga dużo większego zaangażowania ochrony oraz służb porządkowych. Jednocześnie odmówiono jednak przyjęcia pomocy w tym zakresie od niemieckich strażaków, którzy oficjalnie ją zaproponowali.

Dietmar Woidke, który jest także premierem Brandenburgii, zapewnił w liście do Jakuba Skiby o chęci współpracy jego landu w zakresie zabezpieczania tegorocznego Przystanku Woodstock. Zaznaczył także, że strażacy z obu krajów od lat bardzo dobrze się dogadują, więc powinni korzystać z proponowanej pomocy.

Oprócz tego dodał, iż jest po prostu zadziwiony postawą polskich władz. Oferowane przez niego usługi zadziałałyby bowiem pozytywnie na wzrost bezpieczeństwa uczestników imprezy oraz podniosły komfort osób, które podjęły się organizacji tak ogromnego przedsięwzięcia.

...

Zobacz również

Zobacz również