Jedna z największych niemieckich sieci sprzedaży ostrzy sobie zęby na Polskę. Władze marketów planują w szybkim tempie podbój naszego rynku. Jak twierdzą, konkurencja jest mała, co tylko przyspieszy drogę po laur zwycięzcy.

Markety Tedi, oferujące przedmioty do dekoracji wnętrz, zabawki, kosmetyki, elektronikę i sprzęt dla majsterkowiczów, już niedługo pojawią się w Polsce. Niemcy liczą na szybkie przejęcie rynku, na którym nie ma wielu podmiotów. Będą musieli się zmierzyć jedynie z Pepco, TXM i Kik.

Jak ujawnił szef sieci Tedi, Silvan Wohlfarth, tygodnie dzielą nas od otwarcia pierwszych placówek w Chorwacji, a w przyszłym roku sklepy otwarte zostaną we Włoszech. Po nich przyjdzie czas na Portugalię i Polskę.

– W najbliższych tygodniach planujemy otworzyć pierwsze sklepy w Chorwacji. W przyszłym roku startujemy we Włoszech. Elementami programu są także Polska i Portugalia – zapowiedział Wohlfarth.

Tedi można dotąd było znaleźć w Austrii, Holandii, Hiszpanii, Słowacji i Słowenii. Z wszystkich 1400 sklepów aż 1350 mieści się w Niemczech. Sieć dyskontów razem z ekspansją planuje także budowę nowych placówek w krajach, w których jest już obecna.

źródło: gazeta.pl

...

Zobacz również