W dosyć zaskakujący sposób jeden z niemieckich browarów postanowił rozpromować swoje piwo. W reklamach pojawili się „mężczyźni w ciąży”, czyli coś czego każdy miłośnik piwa chce uniknąć.

Za promocję piwa Bergedorfer Bier wzięła się jedna z niemieckich agencji reklamowych. Jej pracownicy uznali, że najlepszym sposobem zachęcenia potencjalnych klientów do zakupu trunku będzie użycie „mężczyzn w ciąży”, czyli miłośników piwa z pokaźnym brzuchem, czego każdy chce uniknąć.

Fotografowani modele pozują tak jak robią to modelki w ciąży, czyli obejmują czule swoje brzuchy i zasłaniają piersi. Wszystko okrasza hasło reklamowe „Warzone z czułością”.

Co może zaskakiwać, mimo że każdy miłośnik chce uniknąć takiego brzucha i można by się spodziewać, że kampania okaże się porażką, to stało się dokładnie odwrotnie. Kampania szybko stała się hitem w internecie, nie tylko w Niemczech ale także w innych krajach Europy.

Według ekspertów od reklamy to zasługa „promowania naturalności” zamiast sztucznie wymodelowanych mężczyzn. Z „brzuszkiem” identyfikuje się więcej osób.

Z kolei lekarze i inni eksperci krytykują taki rodzaj kampanii, ponieważ – jak argumentują – promuje niezdrowy tryb życia.

 – Z pewnością łamie wszelkie zasady, tzn. w ciąży się nie pije, hodowanie piwnego brzuszka jest niezdrowe, mężczyźni nie zachodzą w ciążę. Jeśli potraktujemy ją poważnie, to jest katastrofą dla wieloletnich działań edukacyjnych skierowanych do mężczyzn w profilaktyce prozdrowotnej – mówi Iwona Kubicz z Procontent Communication.

A Wy jak oceniacie taki rodzaj promocji piwa?

piw2 piw3 piw4

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: metro cafe

...

Zobacz również

Zobacz również