Według danych, które ujawniła niemiecka policja federalna, w pierwszej połowie 2016 roku uchodźcy przybyli do Niemiec zostali uznani winnymi popełnienia 140 tys. przestępstw. Przybysze najczęściej odpowiedzialni byli za rozboje, napady, kradzieże, gwałty i handel narkotykami.

142 500 – tyle dokładnie przestępstw mieli popełnić uchodźcy przez pierwsze 6 miesięcy 2016 roku. Oznacza to, że każdego dnia od początku roku popełniali 780 przestępstw. W porównaniu do analogicznego okresu 2015 roku to wzrost o 40%.

Jedna z niemieckich gazet codziennych powołując się na dane policyjne podała, że w całym 2015 roku przestępstw, za które odpowiadali imigranci, było 208 344.  W minionym roku także zanotowano ich wzrost – względem 2014 roku o 80%.

Należy jednak zwrócić uwagę, że policyjne statystyki dotyczą tylko tych imigrantów, których złapano i którym udowodniono winę. Kilkadziesiąt tysięcy z uchodźców przybyło do Niemiec bez uprzedniej rejestracji i jak dotąd pozostaje poza kontrolą niemieckiej policji.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: polsatnews.pl
pt

...

Zobacz również