Kierowcy jeżdżący w ubiegłym tygodniu po ulicach Świnoujścia mogli doświadczyć niemałego zdziwienia za sprawą niemieckich policjantów, którzy zatrzymywali ich do kontroli drogowej. Jak dowiedział się portal „iswinoujscie.pl” to nie wyjątek, ponieważ niemieccy funkcjonariusze patrolują polskie ulice nawet kilka razy w miesiącu.

Niemieccy policjanci zatrzymywali Polaków w Świnoujściu na ulicy 11 listopada. Polscy kierowcy byli sprawdzani pod kątem trzeźwości oraz posiadanych uprawnień do prowadzenia pojazdów. Niemieckiemu patrolowi towarzyszyła polska policjantka, która tłumaczyła słowa niemieckich funkcjonariuszy.

Portal „iswinoujscie.pl” zaalarmowany przez swoich czytelników zwrócił się do świnoujskiej policji z prośbą o wyjaśnienia, z których wynika, że niemieckie patrole na polskich ulicach to wspólne działania polskiej i niemieckiej policji w ramach „umowy zawartej między Rządem Rzeczpospolitej Polskiej a Rządem Republiki Federalnej Niemiec o współpracy służb policyjnych, granicznych i celnych„.

 – Patrole pełnione są zarówno po polskiej, jak i po niemieckiej stronie granicy. Funkcjonariusze w trakcie pełnienia patrolu poruszają się radiowozami niemieckimi lub polskimi. […] Wspólne służby polsko-niemieckie prowadzą działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa publicznego w obszarze przygranicznym – powiedziała portalowi „iswinoujscie.pl”, rzeczniczka świnoujskiej policji.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: iswinoujscie.pl

Zobacz również