Nie da się ukryć, że rządy Prawa i Sprawiedliwości są kompletnie nie na rękę niemieckim politykom. Znaleźli już oni jednak sposób na walkę z polskimi władzami.

Chodzi o antyrządową inicjatywę Akcja Demokracja, która powstała już w 2015 roku. Jak się okazuje, lwia część jej funduszy pochodzi od niemieckich podmiotów.

Akcja Demokracja stała między innymi za organizacją protestów przeciwko reformie sądownictwa prowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość. Komentatorzy zwracają uwagę na fakt, że w dużej mierze jest ona finansowana przez Europejską Fundację Klimatyczną, na której czele stoi były wiceminister finansów Niemiec, Caio Koch-Weser.

Z kolei tylko w tym roku Akcja Demokracja otrzymała aż 90 tysięcy euro od innych zagranicznych instytucji, głównie niemieckich. Zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości nie mają wątpliwości, że ta zbieżność nie może być przypadkowa.

Zdaniem wielu z nich niemieckie władze celowo po cichu wspierają finansowo akcję, która ma na celu walkę z obozem rządzącym w Polsce. Twierdzą, że słowa Angeli Merkel o tym, że „nie można trzymać języka za zębami w sprawie Polski” nie były jedynie pustym sloganem.

źródło: niezalezna.pl

Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków

Zobacz również