Ta wiadomość sparaliżowała opinię publiczną za Odrą. Młoda Niemka ucierpiała w starciu z polskimi strażnikami i musiała zostać odwieziona do szpitala. Wszystko wydarzyło się przy okazji protestów w najstarszej europejskiej puszczy. 

Puszcza Białowieska stała się miejscem istnej wojny ekologów z polskimi władzami. Konflikt spowodowany jest wycinką tamtejszych drzew i ich wywózką, czego zresztą zakazała Unia Europejska. Wczoraj na drodze ciężarówek załadowanych białowieskim drewnem, stanęli walczący o zaprzestanie – ich zdaniem – niszczenia Puszczy.

Aktywiści, wśród których znajdowało się dwoje obywateli RFN, zablokowali Wilczy Tryb, jedną z dróg idących przez las. Protestujący przywiązali się do beczek, które ustawili na jej szerokości i oczekiwali zaprzestania wywózki drzew. Wtedy do akcji wkroczyli strażnicy leśni, którzy brutalnie rozprawili się z protestem, doprowadzając obecną na miejscu kobietę do utraty przytomności. Po pewnym czasie została ona przewieziona do szpitala, gdzie ją zbadano, a następnie zwolniono.

– Koleżanka z Niemiec, którą na siłę odrywano, straciła czucie i chyba świadomość, nie dała rady się ruszać i przez godzinę leżała na ziemi. Nie była w stanie się podnieść – relacjonuje Adam Bohdan ze Stowarzyszenia Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot.

źródło: wprost.pl

Najbardziej przerażające stworzenia, jakie żyją na naszej planecie

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością

...

Zobacz również