Niemcy sprowadzą do Europy kolejnych uchodźców

Niemcy sprowadzą do Europy kolejnych uchodźców Źródło: źródło: wordpress.com, lifeinpicture.de

Mogłoby się wydawać, że Niemcy przyjęli już więcej uchodźców, niż byli w stanie. Nic bardziej mylnego. Według niemieckich mediów, kraj naszych zachodnich sąsiadów czeka kolejny potężny zalew imigrantami. Według prognoz, może powtórzyć się sytuacja z rekordowego 2015 roku. Co więcej, przybysze zrobią to całkowicie legalnie i według niemieckiego prawa.

O tym, że Niemcy są najbardziej pożądanym krajem docelowym dla uchodźców, nie trzeba nikomu przypominać. Imigranci tłumnie przewalają się przez Europę, byleby dotrzeć do RFN. Wiedzie ich tam wizja bezpiecznego państwa opiekuńczego i chęć założenia nowego domu.

Tylko w całym 2015 roku Niemcy przyjęli do swojego kraju około 1 mln uchodźców. Był to szczytowy rok, jeśli chodzi o liczbę imigrantów, którzy napłynęli do tego kraju. Chociaż może wydawać się, że kraj pęka już w szwach, wygląda na to, że na tym wcale nie koniec, a rekord może zostać pobity.

Niemieckie prawo migracyjne pozwala uchodźcom sprowadzić do RFN swoich bliskich, którzy zostali w ojczyźnie. Niemieckie władze już liczą, ile dokładnie "uchodźców na doczepkę" będą musieli sprowadzić do swojego kraju. W badaniach uwzględnia się zwłaszcza Syryjczyków, którzy w liczbie 500 tys. osób, przybyli do Niemiec w latach 2015-2016.

Urzędnicy łapią się za głowy. Z badań Federalnego Urzędu Migracji i Uchodźców wynika, że przeciętny syryjski uchodźca sprowadzi do Niemiec średnio jeszcze jednego członka swojej rodziny. Wychodzi więc na to, że na każdego z pół miliona Syryjczyków przypada jeszcze jedna taka osoba.

 - Gdyby miało się to potwierdzić, w ślad za ok. 500 tys. Syryjczyków, którzy przybyli od 2015 roku może w perspektywie średnioterminowej przyjechać drugie tyle członków ich rodzin - raportuje niemiecki Die Welt.

Jeszcze dalej idzie Johannes Singhammer, wiceprzewodniczący Bundestagu z CSU. Zdaniem deputowanego, nie 500 tys., a znacznie więcej imigrantów powinny się spodziewać Niemcy. Singhammer nie ma wątpliwości, że nie tylko Syryjczycy skorzystają z możliwości łączenia rodzin.

Napływ migrantów w ramach programu łączenia rodzin widać już w danych. Według doniesień niemieckiego MSZ, ilość wydanych wiz w ramach programu łączenia rodzin wyraźnie wzrasta. W całym 2014 roku wydano ich 30 tys., rok później 50 tys., od stycznia do września 2016 roku było ich już 70 tys., a brakuje jeszcze informacji o czwartym kwartale.

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News