Kolejny kraj przechodzi głęboki kryzys polityczny. Federalna Republika Niemiec wali się na oczach całego świata. Kanclerz Angela Merkel jest zrozpaczona zaistniałą sytuacją. Jeszcze nie wie, jak wyjść z tego impasu.

Po wyborach parlamentarnych ciężkie czasy nastały w Niemczech. Słabość państwa i ich polityki dotyka zwykłych mieszkańców, ale również kraje sąsiedzkie, w tym Polskę. Poparcie dla Angeli Merkel słabnie, a nowe prawicowe siły spychają ją w przepaść. Niemcy zastanawiają się kogo popierać. Obecna kanclerz ma się czego obawiać.

Kanclerz Niemiec padła ofiarą własnych intryg. Najpierw pożerała Zielonych i SPD, przejmując ich programy, tym samym osłabiając ich. Teraz naprzeciw niej wyrosły mocne i prawicowe partie FDP i populistyczna AfD, których nie było w poprzednim parlamencie. Koalicjanci Merkel się wykruszyli, a rozmowy z FDP nie przyniosły rezultatów. W Niemczech coraz częściej mówi się o przyśpieszonych wyborach, a jeżeli do nich dojdzie, to chadecja straci najwięcej.

ZOBACZ TAKŻE: ZDJĘCIE NAGIEJ ANGELI MERKEL!

Przyśpieszone w 3 przypadkach

To chyba najgorszy scenariusz dla Angeli Merkel. Przyśpieszone wybory prezydent Frank-Walter Steinmaier, wywodzący się z SPD, może ogłosić w trzech przypadkach: gdy przegłosowane zostanie wotum nieufności dla rządu, gdy odmówi zaakceptowania Angeli Merkel jako kanclerz rządu mniejszościowego albo gdy upadną po kolei trzy głosowania nad jej rządem. To bardzo prawdopodobne scenariusze, a nikt w Niemczech nie wyobraża sobie rządu mniejszościowego, który dysponuje zaledwie 246 miejscami na 709.

ZOBACZ TAKŻE: TO BĘDZIE NAJWIĘKSZY KRYZYS W POLSCE OD LAT

Katar w Niemczech to grypa u nas

Słabe Niemcy to również słaba Polska. Wiele strategii międzynarodowych jest tak skonstruowanych, aby to nasz zachodni sąsiad nas wspierał. Nawet doktryna obrony NATO zakłada, że będą nas broniły w razie wojny dwie dywizje z Niemiec, a linia obrony będzie się opierać o Wisłę i Odrę. Słabość Merkel rzutuje także na relacje z Rosją. Takie partie jak FDP czy AfD chcą wzmocnienia relacji z Putinem, a także ściślejszej współpracy gospodarczej. To bardzo zła wiadomość dla Polski.

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Jakie sekrety skrywa przeszłość Merkel? 10 nieznanych faktów z życia kanclerz


22 najbardziej wpływowe kobiety świata - Szydło wysoko w rankingu

...

Zobacz również