Jak poinformował niemiecki rząd, nie ma on pojęcia gdzie przebywa 130 tysięcy z 1 miliona imigrantów z Bliskiego Wschodu, którzy przybyli do Niemiec w ubiegłym roku.

Niemieccy parlamentarzyści wystosowali do swojego rządu pismo z pytaniami na temat imigrantów z Bliskiego Wschodu.

Najbardziej zaskakującą odpowiedzią jest ta dotycząca miejsca pobytu pokaźnej części imigrantów. Jak oświadczył niemiecki rząd, nie wie on gdzie aktualnie znajduje się 130 tysięcy imigrantów, którzy przybyli w ostatnim czasie do Niemiec.

 – Możliwe powody (nieobecności migrantów) to na przykład ich powrót do kraju pochodzenia, kontynuowanie podróży do innego państwa lub niedostosowanie się do przepisów – stara się wyjaśnić niemiecki rząd.

Pod uwagę brane są również inne powody tj. zdublowane zapisy w systemie imigrantów EASY, który rejestruje ludzi chcących złożyć wniosek o azyl.

Cała sprawa wyszła na jaw po uchwaleniu przez niemiecki parlament szeregu przepisów, które mają ograniczyć liczbę imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej przebywających na terenie Niemiec, a także umożliwić szybsze odsyłanie ich do krajów pochodzenia w przypadku gdy odmówiono im azylu.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: interia

Zobacz również