Minister Spraw Wewnętrznych Bawarii rozpoczął akcję przyjmowania w szeregi tamtejszej policji imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki. Jak przekonują władze, da to bezpośredni dostęp do społeczności imigranckich i polepszy skuteczność organów ścigania.

W Bawarii ma miejsce kampania, która zachęci imigrantów przybyłych do Niemiec z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, do wstępowania do bawarskiej policji. Przyjmowani będą nawet ci, którzy nie posiadają jeszcze niemieckiego paszportu.

Ogłoszona w poniedziałek w Norymberdze kampania – jak przekonuje bawarski MSW -polepszy wyniki policji w kontekście rozwiązywania przestępstw popełnianych przez imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki oraz rozwiązywania konfliktów jakie często tworzą się w tych środowiskach, a także pomiędzy imigrantami, a rodowitymi Niemcami.

 – Doświadczenie pokazuje, że migranci w szeregach policji dają „bezpośredni dostęp” do społeczności imigranckich, bo mówią tym samym językiem i lepiej rozumieją ich mentalność – przekonuje Joachim Herrmann, bawarski minister spraw wewnętrznych.

Jak wyjaśnił, do takiego zabiegu skłoniła go głównie porażka w wyjaśnieniu i ukaraniu winnych serii morderstw na imigrantach przeprowadzonych przez neonazistowską organizację terrorystyczną „Narodowe Podziemie Socjalistyczne”.

Środowiska antyislamskie i antyimigranckie przekonują z kolei, że takie działania to samobójstwo, ponieważ nie wiadomo co się stanie gdy społeczność muzułmańskich imigrantów zostanie uzbrojona.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: : merkur.de / niezalezna

Zobacz również