400 aresztowanych uczestników protestów, które przerodziły się w zamieszki – to efekt niedzielnych manifestacji lewicowych aktywistów przeciwko zbierającej coraz większe poparcie prawicowej i antyimigranckiej partii AfD.

Blisko 2000 członków niemieckiej partii Alternatywa dla Niemiec obradowało w weekend w Stuttgardzie, co spotkało się z ogromnym sprzeciwem – głównie młodych – lewicowych aktywistów.

Od samego rana w dniu zjazdu AfD w mieście odbywały się protesty, na których skandowano takie hasła jak „AfD – partia dupków”, „Walka klas zamiast wzniecania podziałów” czy „Uchodźcy zostają, naziści wynocha”.

Z biegiem czasu protesty lewicowych środowisk przerodziły się w zamieszki. Młodzi ludzie zaczęli rzucać kamieniami w policję, która uniemożliwiała im zablokowanie dojazdu do „Targów Stuttgarckich” gdzie obradowała prawicowa partia.

 –  Policja zatrzymała około 400 agresywnych demonstrantów, którzy rzucali kamieniami w funkcjonariuszy i zaatakowali ich fajerwerkami. Nie było żadnych poważnych urazów, lecz jedynie kilka drobnych incydentów podrażnienia oczu gazem pieprzowym – relacjonuje mediom rzecznik lokalnej policji.

Partia Alternatywa dla Niemiec spotkała się w Stuttgardzie w celu dopracowania manifestu programowego, w którym krytycznie odniosła się do niemieckiej polityki imigracyjnej.

 – Ortodoksyjny islam, który nie respektuje naszego porządku prawnego czy wręcz go zwalcza i rości sobie prawo do panowania jako jedyna obowiązująca religia, jest nie do pogodzenia z naszym porządkiem prawnym i naszą kulturą – głosi część manifestu AfD.

Jak również uzgodnili członkowie AfD, w ramach swojej działalności politycznej będą aktywnie działać na rzecz m.in. zakazu noszenia burek w Niemczech i budowania minaretów. Partia podkreśla jednak, że jej celem nie jest usunięcie wszystkich muzułmanów z Niemiec.

AfD odniosła sukces w poprzednich wyborach regionalnych gdzie uzyskała 3 wynik z poparciem na poziomie 13%. Jej poparcie systematycznie rośnie.

https://www.youtube.com/watch?v=2LAplRi1vDw

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: strajk.eu / tvp info

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.