Niemcy: Zamieszki i protesty przeciwko prawicy. 400 osób aresztowanych (video)

Niemcy: Zamieszki i protesty przeciwko prawicy. 400 osób aresztowanych (video) Źródło: fot. youtube

400 aresztowanych uczestników protestów, które przerodziły się w zamieszki - to efekt niedzielnych manifestacji lewicowych aktywistów przeciwko zbierającej coraz większe poparcie prawicowej i antyimigranckiej partii AfD.

Blisko 2000 członków niemieckiej partii Alternatywa dla Niemiec obradowało w weekend w Stuttgardzie, co spotkało się z ogromnym sprzeciwem - głównie młodych - lewicowych aktywistów.

Od samego rana w dniu zjazdu AfD w mieście odbywały się protesty, na których skandowano takie hasła jak "AfD - partia dupków", "Walka klas zamiast wzniecania podziałów" czy "Uchodźcy zostają, naziści wynocha".

Z biegiem czasu protesty lewicowych środowisk przerodziły się w zamieszki. Młodzi ludzie zaczęli rzucać kamieniami w policję, która uniemożliwiała im zablokowanie dojazdu do "Targów Stuttgarckich" gdzie obradowała prawicowa partia.

 -  Policja zatrzymała około 400 agresywnych demonstrantów, którzy rzucali kamieniami w funkcjonariuszy i zaatakowali ich fajerwerkami. Nie było żadnych poważnych urazów, lecz jedynie kilka drobnych incydentów podrażnienia oczu gazem pieprzowym - relacjonuje mediom rzecznik lokalnej policji.

Partia Alternatywa dla Niemiec spotkała się w Stuttgardzie w celu dopracowania manifestu programowego, w którym krytycznie odniosła się do niemieckiej polityki imigracyjnej.

 - Ortodoksyjny islam, który nie respektuje naszego porządku prawnego czy wręcz go zwalcza i rości sobie prawo do panowania jako jedyna obowiązująca religia, jest nie do pogodzenia z naszym porządkiem prawnym i naszą kulturą - głosi część manifestu AfD.

Jak również uzgodnili członkowie AfD, w ramach swojej działalności politycznej będą aktywnie działać na rzecz m.in. zakazu noszenia burek w Niemczech i budowania minaretów. Partia podkreśla jednak, że jej celem nie jest usunięcie wszystkich muzułmanów z Niemiec.

AfD odniosła sukces w poprzednich wyborach regionalnych gdzie uzyskała 3 wynik z poparciem na poziomie 13%. Jej poparcie systematycznie rośnie.

https://www.youtube.com/watch?v=2LAplRi1vDw

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh, źródło: strajk.eu / tvp info

Następny artykuł