Według danych, które opublikował Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden, liczba imigrantów pobierających zasiłek w końcu 2015 roku była rekordowa. W porównaniu z końcówką 2014 roku zanotowano wzrost o 169%.

Jak dotąd od zjednoczenia Niemiec jeszcze nie było tak wysokiego wyniku. Dotychczas 1996 roku uważano za rekordowy, kiedy to zasiłek otrzymywało 490 tys. osób. Z kolei pod koniec 2015 roku aż 975 tys. imigrantów pobierało od Niemiec zasiłek oczekując przy tym na decyzję dotyczącą przyznania statusu uchodźcy.

Liczba uchodźców pobierających zasiłek od 2010 roku stale rośnie. Jeszcze sześć lat temu imigrantów ubiegających się o azyl, którzy pobierali zasiłek, było zaledwie 130 tys. osób. Dziś największą grupę przybyszów pobierających zasiłek stanowią Syryjczycy – 300 tys. osób.

Nasz sąsiad musiał na poczet świadczeń socjalnych dla imigrantów przeznaczyć niecałe 5,3 mld euro. To także rekordowa suma, która pobiła wynik z poprzedniego (2014) roku o 120%. Wciąż jednak większość z migrantów otrzymuje nie pieniądze, a pomoc rzeczową. Zamiast gotówki często dostają ubrania, żywność, lekarstwa czy opłacane jest ich zakwaterowanie.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: rmf24.pl
pt

...

Zobacz również