W Bochum w niemieckim landzie Nadrenia-Północna Westfalia, policja zatrzymała irackiego uchodźcę. Funkcjonariusze nie mają wątpliwości, co do tego, że mężczyzna dopuścił się przestępstw seksualnych.

31-letni mężczyzna poszukiwany był już od jakiegoś czasu. Policja interesowała się nim, odkąd w sierpniu tego roku usilnie próbował zgwałcić studentkę z Chin. 21-letnia kobieta nie uległa Irakijczykowi. Ten jednak ciężko ją ranił.

W listopadzie udało mu się jednak zgwałcić inną studentkę, 27-letnią Chinkę. Iracki uchodźca obrabował do tego kobietę, zostawiając ją bez pieniędzy. Gwałciciela udało się ująć dzięki chłopakowi zgwałconej. Ten zauważył Irakijczyka w krzakach, w pobliżu uczelni, gdzie doszło do gwałtu. Pospiesznie zrobił zdjęcie 31-latkowi, który zdążył uciec.

Dzięki fotografii policja zdołała namierzyć uchodźcę. Wykonane badania DNA ponad wszelką wątpliwość potwierdziły przypuszczenia funkcjonariuszy – to 31-latek odpowiada za próbę gwałtu w sierpniu i gwałt na 27-latce w listopadzie.

Irakijczyk przybył do Niemiec wraz z żoną i dziećmi w zeszłym roku w grudniu. Mężczyzna zamieszkał w ośrodku dla uchodźców w Boochum, który mieści się niedaleko tamtejszej uczelni. Niemiecka policja sprawdza teraz, czy 31-latek nie jest zamieszany także w inne przestępstwa seksualne.

źródło: rp.pl
pt

...

Zobacz również

Zobacz również