Polsko-niemiecki patrol policji zatrzymał 31-latka na przejściu granicznym. Mężczyzna jechał właśnie z Niemiec do Polski, kiedy funkcjonariusze podjęli decyzję o dokonaniu rutynowej kontroli. Jak się okazało, Polak wiózł w samochodzie niemały arsenał.

Polaka zatrzymano jeszcze po niemieckiej stronie, we Frankfurcie. Mężczyzna próbował autostradą A12 przekroczyć granicę polsko-niemiecką i wjechać do Świecka, a potem udać się dalej w głąb kraju. Polsko-niemiecki patrol policji zatrzymał go jednak w celu przeprowadzenia rutynowej kontroli.

W samochodzie Polaka znaleziono pięć karabinów maszynowych i cztery pistolety. Choć 31-latek wylegitymował się pozwoleniem na posiadanie i transport broni palnej, dokumenty były w złym stanie i zaszło podejrzenie ich sfałszowania.

Policjanci nie mieli jednak wątpliwości, co do brytyjskiego prawa jazdy Polaka, które było podróbką. Mężczyznę zatrzymano. Choć do wydarzenia doszło w czwartek, niemiecka policja poinformowała o nim dopiero w poniedziałek. Prawdopodobnie miało to związek z odbywającymi się w Polsce ŚDM i próbą utrzymania spokoju podczas imprezy.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: wp.pl
pt

...

Zobacz również