Szokujące wieści z Niemiec. Niemieckie władze podjęły kontrowersyjną decyzję, z którą zwróciły się do Komisji Europejskiej. Ta przyklepała pomysł Berlina, co wywołało wstrząs w zachodnich mediach. Już pojawiły się głosy mówiące, że Niemcy najzwyczajniej w świecie chcą otruć swoich obywateli.

Chodzi o aferę dotyczącą jaj zakażonych fipronilem. Pochodzące z holenderskich ferm jaja są skażone tym toksycznym środkiem. Niestety, Niemcy nie są na ten temat tak dobrze poinformowani, jak my. Berlin zabronił bowiem rozprzestrzeniania informacji o skażeniu. Komisja Europejska przyjęła sprzeciw Niemiec, do którego dołożyła się też Holandia.

Zamiatanie problemu pod dywan

Niemcy i Holendrzy już tłumaczą się z kontrowersyjnej blokady. Według tych pierwszych publikacja treści, które ujawniłyby skalę problemu, zagroziłaby systemowi RASFF. Ten odpowiada za… szybkie przekazywanie informacji o skażeniu w produktach spożywczych. Z kolei Holendrzy tłumaczą się dobrem prowadzonego śledztwa.

Oburzenie, jakie wywołała decyzja o blokadzie informacji, jest ogromne. Zarówno Niemcy, jak i Holendrzy, oskarżają swoje władze o chęć otrucia swoich obywateli. Ci bez wiedzy, które partie jaj są skażone, mogą najzwyczajniej w świecie kupić te niewłaściwe. Mimo ogromnych nacisków nikt nie zamierza odwoływać szokującej blokady.

źródło: dziennik.pl

Te rzeczy NAJBEZPIECZNIEJ jeść!


Jedzenie tych rzeczy jest NAJGROŹNIEJSZE!

...

Zobacz również