Ogromna eksplozja w rafinerii! Kilometry skażonego powietrza, wielu rannych

Ogromna eksplozja w rafinerii! Kilometry skażonego powietrza, wielu rannych

Niemcy nie mogą uwierzyć w to, co się stało dzisiaj rano. W południowej części kraju doszło do gigantycznego pożaru rafinerii. Jest wielu rannych, a powietrze w promieniu dziesiątek kilometrów zostało skażone przez dym.

Całe Niemcy są wstrząśnięte katastrofą, która miała miejsce dzisiaj około godziny 5:30. W rafinerii w okolicach miasta Ingolstadt w Bawarii doszło do potężnej eksplozji, która wznieciła olbrzymi pożar na terenie zakładu. Prawie 2000 osób z pobliskich miejscowości zostało ewakuowanych. W wypadku poważne lub średnie rany odniosło co najmniej 8 osób, które zostały przetransportowane do szpitala.

Niemcy: pożar w rafinerii

Do eksplozji i pożaru doszło na oddziale produkcji gazu i benzyny. Na miejscu są już służby, które zajmują się gaszeniem gigantycznych płomieni. Akcja wciąż trwa, dlatego liczba rannych wciąż może ulec zmianie.

Osobom mieszkającym w promieniu 20 kilometrów od miejsca eksplozji nakazano, aby nie otwierać drzwi i okien. Wszystko przez dym, który skaził powietrze i może doprowadzić do zatrucia ludzkiego organizmu.

Jest to gigantyczna katastrofa, na niewyobrażalną skalę. Tego typu wypadki nie zdarzają się na co dzień, a mieszkańcy okolicy wciąż nie mogą dojść do siebie po otrzymaniu tak przerażającej wiadomości. Dodatkowo ekolodzy biją na alarm, ostrzegając o konsekwencjach katastrofy, które bez wątpienia znacznie odbiją się na przyrodzie w całej okolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje gwiazda hitowego serialu na Polsacie. Została brutalnie zamordowana
  2. PiS ugiął się pod naciskiem prasy! Wycofują się ze zmiany, o której mówiła cała Polska
  3. Polskie szkoły sparaliżowane! Fatalna sytuacja przed rozpoczęciem roku

źródło: onet.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News