Niemieccy urzędnicy z Jugendamtu (urzędu zajmującego się sprawami dzieci i młodzieży) odebrali Polce jej córeczkę trzy dni po porodzie. Matka nie widziała swojego dziecka już prawie trzy tygodnie. Niemcy mieli powiedzieć jej, że ta nie jest w stanie wykarmić dziecka, które pod jej opieką „wyschnie”. Sprawą już zajął się polski resort sprawiedliwości.

Sytuacja miała miejsce w Esslingen w Badenii-Wirtembergii na południu Niemiec. Na początku sierpnia w szpitalu, gdzie świeżo upieczona mama leżała ze swoją córeczką, przyszli urzędnicy Jugendamtu. Niemcy odebrali Polce dziecko, ponieważ stwierdzili, że ta nie jest w stanie zapewnić mu warunków bytowych.

Sprawa została nagłośniona przez internautów. Ci zwrócili się z prośbą do Ministerstwa Sprawiedliwości. Nie trzeba było długo czekać na reakcję resortu. Rzecznik MS, Sebastian Kaleta, poinformował, że postępowanie w sprawie odebranego dziecka już wszczęto.

„Na polecenie ministra Zbigniewa Ziobry wszczęto w Ministerstwie Sprawiedliwości postępowanie w tej sprawie, które będzie nadzorować min. Michał Wójcik” – poinformował na Twitterze Kaleta.

Co więcej, Kaleta oświadczył także, że wiceminister Wójcik już zwrócił się z zapytaniem do swojego niemieckiego odpowiednika. Wójcik zażądał podania podstawy prawnej, która uprawniła urzędników Jugendamtu do odebrania dziecka Polce.

Niemcy mieli przystać na oddanie Polce dziecka, jednak pod warunkiem, że w opiece nad nim pomoże położna. Rodzice donoszą, że choć pielęgniarka już jest, dziecka wciąż nie oddano rodzicom. Matka dziewczynki poinformowała także o tym, że Niemieckie władze wbrew woli rodziców nadały dziecku niemieckie obywatelstwo w dwa tygodnie po narodzinach.

„W dwa tygodnie po bezprawnym zabraniu naszego dziecka ze szpitala niemieccy urzędnicy powiadomili nas o narzuceniu dziecku niemieckiego obywatelstwa wbrew naszej woli, mimo że jesteśmy wyłącznie polskimi obywatelami” – czytamy w oświadczeniu rodziców.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: fakt.pl, niezalezna.pl, onet.pl
pt

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.